Aktualności


 

Życzenia księży z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

 


 W piątek 10 grudnia w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będą one trwały od piątku do niedzieli czyli w dniach 10-12 grudnia. Poprowadzi je Redaktor Naczelny Tygodnika Niedziela edycji zamojsko-lubaczowskiej ks. mgr lic. Krzysztof Hawro. Msze św. w piątek 10 grudnia o godz. 9.00, 15.00 i 17.00. W sobotę 11 grudnia spowiedź i Msze św. o godz. 6.00 roraty, 9.00, 15.00 i 17.00. W niedzielę 12 grudnia zakończenie rekolekcji Msze św. godz. 9.00 i 11.00. Msze św. o godz. 15.00 w pierwsze dwa dni to msze dla dzieci. Zapraszamy bardzo serdecznie. 


 5 grudnia

W drugą Niedzielę Adwentu na mszy św. o godzinie 11 modliliśmy się za ofiary wysiedleń 1942 roku. Za starszych jak i za dzieci. Krótką inscenizację przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu. Po mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą tamte tragiczne dni. 


28 listopada

W pierwsza niedziela adwentu poświęciliśmy opłatki, które trafią na nasze wigilijne stoły. Dzieląc się tym opłatkiem zaprośmy do naszego stołu Chrystusa, którego tajemnicę przyjścia będziemy przeżywać w czasie Świąt Narodzenia Pańskiego. 

 


21 listopada

W niedzielę w naszej parafii odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. dr Piotr Brodzik który w homilii wskazał jak w praktyce wygląda Królowanie Jezusa Chrystusa w naszym życiu. Dziękujemy Panu Bogu za ten dzień w którym wspólnie mogliśmy świętować oddając mu należną cześć i chwałę.


1 listopada.

Czas listopada to czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. 1 i 2 listopada w naszej parafii odbyły się procesje w których modliliśmy się za tych którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Po procesji zostały odprawione Msze święte, które stanowią wielką pomoc jaką możemy ofiarować  duszom które przebywają w czyśćcu. 1 listopada Ksiądz Proboszcz   dokonał również poświecenia nowego Krzyża.


31 października.

Październik to czas modlitwy różańcowej. Również w naszej parafii w tych nabożeństwach uczestniczyła młodzież i dzieci.  Ostatni dzień października to czas na to aby pochwalić się obecnością i otrzymać upominki za wzorową postawę modlitewną. Bardzo cieszymy się ze tak wiele osób zaangażowało się w ten różańcowy szturm do nieba wypraszając za wstawiennictwem Matki Bożej potrzebne łaski. 


17 października na Mszy świętej o godzinie 17.00 miał miejsce w naszej parafii obrzęd przyjęcia nowych ministrantów do liturgicznej służby ołtarza. Kandydaci uczestniczyli w przygotowaniu do pełnienia tej posługi, zostali pouczeni o godności ministranta i jego obowiązkach. Ksiądz Proboszcz błogosławiąc nowych ministrantów modlił się o dar głębokiej miłości i żywej wiary na każdy dzień ich posługi. Po mszy, przy świecach odbyła się procesja różańcowa wokół kościoła.

Nowi ministranci to: Kacper Pałka, Jakub Antoszek, Patryk Berej, Damian Jurczyszyn, Kacper Gnyp, Mateusz Szady, Miłosz Mika, Oliwier Bondyra, Kacper Świstowski, Szymon Berej 


17 października po mszy o godz. 11.00 gościł w naszej parafii Zespół Czerwone Korale z Zawady z repertuarem Pieśni Maryjnych.

Dziękujemy za obecność 

 

 


10 października 2021 roku o godz. 17.00 miało miejsce kanoniczne wprowadzenie ks. Sylwestra Zwolaka na urząd proboszcza naszej parafii. Wprowadzenia tego dokonał JE ks. bp Marian Rojek, w asyście dziekana dekanatu Sitaniec ks. dra Mirosława Sawki i księży z dekanatu oraz zaproszonych księży kolegów nowego księdza proboszcza. Wśród zaproszonych gości była również rodzina ks. Sylwestra, znajomi z czasów liceum oraz pracownicy Katolickiego Radia Zamość. Na zakończenie uroczystości ks. bp poświęcił tablicę pamiątkową, którą przygotowali parafianie dla śp. ks. Aleksandra Siwka.  


Rozpoczyna się miesiąc październik. Miesiąc Maryjny. Jak co roku w naszym kościele będziemy odmawiali różaniec. Proponujemy modlitwę różańcową poszczególnym grupom. Oczywiście zapraszamy wszystkie chętne osoby do modlitwy w kościele każdego dnia na godzinę 16.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy również do odmawiania różańca w domach, w gronie rodziny.

 


18 września z okazji święta św. Stanisława Kostki o godzinie 17.00 odbyła się msza dla dzieci. Mszy przewodniczył ks. proboszcz Sylwester, kazanie wygłosił ks. Rafał. Po mszy, w Domu Ludowym odbyły się zabawy integracyjne, które poprowadziła Pani Katarzyna Borek, następnie grill. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i KGW z naszej parafii, którzy przygotowali zaplecze kulinarne. Uczestniczyło ok. 50 dzieciaków.

 


 W BLASKU OJCOSTWA

https://tydzienwychowania.pl/materialy/xi-tydzien-wychowania-2021/Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Katecheci, Wychowawcy i Duszpasterze,
zapraszamy Was gorąco do włączenia się w inicjatywy kolejnego Tygodnia Wychowania w naszej Ojczyźnie. Zaproszenie to kierujemy też do przedstawicieli samorządów i osób podejmujących misję wspierania polskiej rodziny i szkoły, a także do pracowników środków społecznego przekazu. Osoby zaangażowane w dzieła wychowawcze i wszystkich wychowanków zawierzamy opiece Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i niebawem już błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na czas modlitwy i refleksji nad kształtem wychowania w naszej Ojczyźnie z serca wszystkim błogosławimy.
– Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi obecni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

Wszystkie materiały dotyczące Tygodnia Wychowania dostępne są TUTAJ


StudniaParafia Złojec pomaga przy budowie studni w Afryce. Już kilka transportów makulatury wywieźliśmy do Łabuń gdzie jest kontener na to przeznaczony.

 

 


 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu Mszą św. rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Modlili się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowy rok szkolny. Mszę odprawił ks. proboszcz Sylwester Zwolak

UCZNIOM ŻYCZYMY DOBRYCH WYNIKÓW, NAUCZYCIELOM OWOCNEJ PRACY I CIERPLIWOŚCI. RODZICOM JAK NAJMNIEJ ZMARTWIEŃ! 

 


dozynki_202129 sierpnia w Wólce Złojeckiej odbyły się Gminne dożynki. Dla naszej parafii były to jednocześnie dożynki parafialne. Gościliśmy władze samorządowe powiatu, władze naszej gminy, reprezentacje mieszkańców poszczególnych wiosek. Mszę Świętą Dziękczynną celebrował ks. proboszcz Sylwester Zwolak.

 

 


Procesja po cmentarzu_2021

15 sierpnia między mszami, na naszym cmentarzu grzebalnym odbyła się modlitwa za zmarłych. Modliliśmy się za zmarłych bliskich spoczywających na cmentarzu parafialnym, jak również za zmarłych spoczywających na innych cmentarzach. Procesji przewodniczył ks. proboszcz Tomasz Rogowski.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE!