Ogłoszenia 5.04.2020 – Niedziela Palmowa

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.

2. Najbliższy czwartek to – Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. W naszym kościele Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 17, Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy i krótka Adoracja.

3. Najbliższy piątek – to Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu, dzień żałoby w kościele, wszystkich obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 8. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 17, a później będzie Liturgia Wielkiego Piątku. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego rozpocznie się krótka Adoracja.

4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się o godz. 8. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa nie będzie poświecenia pokarmów ani w kościele ani w wioskach. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – należy przyjść do kościoła ze świecami, po Liturgii rozpocznie się krótka Adoracja Pana Jezusa w Grobie.

5. W Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6, ale bez Procesji Rezurekcyjnej, a następne Msze Święte będą sprawowane o godz. 9 i 11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane o godz. 9 i 11.

6. Bardzo proszę by po zimie oczyścić i odnowić krzyże i figury przydrożne.

7. Zachęcam do nabycia Świątecznego numeru Tygodnika „Niedziela”.

8.  Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom ze Krzaka. Kolejne grupy Rodzin z Krzaka bardzo proszę o posprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu przed Wielką Niedzielą.

9. Wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty i z Kółek Różańcowych i innym Ofiarodawcom Serdeczne Bóg zapłać.