Ogłoszenia 23.02.2020 – VII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

2. Najbliższa środa 26.02 – to Środa Popielcowa rozpoczynająca 40 dniowy Wielki Post. Wszystkich obowiązuje w tym dniu post ścisły czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i spożywanie innych pokarmów w ograniczonych ilościach. Msze Święte połączone z ceremonią posypywanie głów popiołem będą w naszym kościele o godz. 9 i 11. Zachęcam dzieci, młodzież i starszych do dobrowolnych wyrzeczeń wielkopostnych – do powstrzymania się od palenia papierosów, do powstrzymania się od picia napojów alkoholowych, od jedzenia słodyczy, od oglądania programów rozrywkowych, od gier komputerowych i innych przyjemności.

3. W najbliższy piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszam dzieci, młodzież i starszych na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16 i na Gorzkie Żale w niedziele po sumie.

5. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuję Paniom z Wólki Złojeckiej, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Wólki Złojeckiej.

6. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

7. W ostatnim tygodniu na cmentarzu wymieniono popękane płyty betonowe pod przęsłami płotu. Koszt materiałów – 1900 zł, robocizna 1100 zł, razem 3000 zł.

8. W ostatnim tygodniu (21.02) wraz z Ks. Dziekanem z Sitańca poświeciliśmy nową drogę z Sitańca do Nielisza przez Zarudzie, Złojec i Krzak. Budowa trwała 15 miesięcy, wartość robót budowlanych – 150 milionów zł.

9. Wczoraj w Nieliszu spłonął dom Piotra Kuranca, pracownika Służby Rolnej w Krzaku. W najbliższą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka ofiar dla Pogorzelców.