Ogłoszenia 16.06.2019 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. Wielkanocnej.

2. Najbliższy czwartek 20.06 – to Uroczystość Bożego Ciała. Po pierwszej Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 9 wyruszy Uroczysta Procesja do 4 Ołtarzy wokół kościoła, a po powrocie do kościoła będzie druga Msza Święta o godz. 11. Bardzo proszę o odnowienie i udekorowanie kwiatami 4 kapliczek wokół kościoła. Na Tę Procesję serdecznie zapraszam cały Orszak Procesyjny: Panie w ludowych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty z kl. IV, chłopców niosących Różaniec, ministrantów, o obsługę Procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

3. Dzieci z kl. IV – będą obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 9, spowiedź dla tych dzieci będzie w najbliższą środę 19.06 o godz. 18. Zapraszam dzieci wraz z Rodzicami, by po spowiedzi posprzątać kościół na tę Rocznicę.

4. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj odbędzie się Poświęcenie Pól w Złojcu I, początek o godz. 16 przy krzyżu k. PP. Buraków, a Msza Święta k. PP. Adamczuków. Proszę przyjechać po księdza na plebanię przed godz. 16. Za tydzień 22.06 odbędzie się Poświęcenie Pól w Złojcu II. Początek przy Figurze koło Pani Pańczykowej o godz. 16, a po Procesji Msza Święta k/PP. Domańskich.

5. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

6.  Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję Rodzinom ze Złojca I, a w najbliższą sobotę o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca I.