Ogłoszenia 12.05.2019 – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

2. Dzisiaj w Wielączy jest przeżywany Odpust ku czci św. Stanisława BM.

3. W poniedziałek 13.05 będziemy wspominali Matę Bożą z Fatimy. Odpust w kaplicy w Bortatyczach o godz. 12.

4. Dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższym tygodniu będą spotkania w naszym kościele w poniedziałek, w środę i w czwartek o godz. 17.

5. Dla przygotowujących się do Bierzmowania będzie spotkanie w naszym kościele w piątek o godz. 17.

6. W dni powszednie miesiąca maja w naszym kościele sprawowana jest Msza Święta połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 18. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych Czcicieli Matki Bożej. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod Krzyżami i Figurami w poszczególnych wioskach, dobry przykład niech dadzą Panie z Kółek Różańcowych i Legionu Maryi.

7. W najbliższą niedzielę 19.05 dzieci z kl. III przystąpią Do I Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 11.

8. Zgodnie z polska tradycją w maju i w czerwcu modlimy się o Błogosławieństwo Boże w pracach polowych i szczęśliwe zbiory, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj – 12.05 będzie Poświęcenie Pól w Zarudziu – początek Procesji od strony Kol. Zarudzie o godz. 16, a Msza Święta będzie sprawowana przy Kapliczce koło boiska sportowego. W najbliższą niedzielę 19.05 będzie Poświęcenie pól w Krzaku. Nie będzie Procesji Błagalnej ze względu na rozkopaną drogę. Msza Święta w intencji Mieszkańców Krzaka będzie sprawowana przed Remizą Strażacką o godz. 16.

9. Zapowiedź przedślubna pierwsza:

Karol Szpuga z Wysokiego z Moniką Pańczyk ze Złojca.

10. Zachęcam do nabycia ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

11. Rodzicom uczniów kl. VII dziękuję za oczyszczenie i pomalowanie pierwszej części płotu przed kościołem, a w najbliższą sobotę do podobnej pracy przy drugiej części płotu zapraszam Rodziców uczniów kl. VIII.

12. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuję Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie naszego kościoła bardzo proszę Rodziców Dzieci I – Komunijnych.