Ogłoszenia 14.04.2019 – Niedziela Palmowa

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży. O godz.. 11 będziemy gościli Zespół Śpiewaczy z Zawady.

2. Najbliższy czwartek to – Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta z udziałem Księży z całej diecezji pod przewodnictwem naszych Księży Biskupów połączona z ceremonią Poświęcenia Olejów rozpocznie się w Katedrze Zamojskiej o godz.. 10. W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz.. 17, Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy.

3. Najbliższy piątek – to Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu, dzień żałoby w kościele, wszystkich obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz.. 8. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz.. 17, a później będzie Liturgia Wielkiego Piątku, ofiary składane przy okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego rozpocznie się Adoracja.

4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się o godz.. 8

Poświęcanie pokarmów w kościele w Złojcu o godz. 8, 9 i 12.

Poświęcanie pokarmów w Krzaku o godz. 10, w Wólce Nieliskiej o godz. 1015, w Kol. Zarudzie o godz. 10.30 w Zarudziu o godz. 1045, w Wólce Złojeckiej – Polesie o godz. 11, w Wólce Złojeckiej k/ P. Kiszczaka:o godz. 11.15 i w Wólce Złojeckiej – koło P. Dudka godz. 11.30.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – należy przyjść do kościoła ze świecami. Po Liturgii rozpocznie się całonocna Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Zapraszam do adoracji Pana Jezusa i w Ciemnicy i w Grobie dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, Legion Maryi, Kółka Różańcowe i poszczególne Rodziny ze wszystkich wiosek. Serdecznie zapraszam do tradycyjnej Adoracji Pana Jezusa w Grobie – Straże Pożarne z naszej Parafii.

5. W Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja rozpocznie się godz. 6, a następne Msze Święte o godz. 9 i 11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o 9 i 11.

6. Bardzo proszę by po zimie oczyścić i odnowić krzyże i figury przydrożne.

7. Zainteresowanych chrztami dzieci w okresie świątecznym: rodziców i chrzestnych zapraszam do Kancelarii Parafialnej w najbliższy czwartek – 18.04 na godz. 19.

8. Osoby Starsze i Chore, które chciałyby pojednać się z Panem Bogiem w domach, proszę zgłaszać w zakrystii, odwiedzę te Osoby w najbliższą środę od godz. 9.

9. Zachęcam do nabycia Tygodnika „Niedziela”.

10. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Wólki Nieliskiej. Kolejne grupy Rodzin z Wólki Nieliskiej bardzo proszę o posprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu dwukrotnie przed Wielkim Czwartkiem i przed Wielką Niedzielą.

11. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i z Kółek Różańcowych i innym Ofiarodawcom Serdeczne Bóg zapłać.