Ogłoszenia 23.12.2018 – IV Niedziela Adwentu

1. Chciałbym podtrzymać zwyczaj Wigilijnej Modlitwy za Zmarłych w minionym roku 2018. Zapraszam do naszego kościoła Osoby Najbliższe Tych Zmarłych w najbliższy poniedziałek – 24.12 na specjalna Mszę Świętą, która rozpocznie się o godz. 9.

2. Najbliższy poniedziałek 24.12 – to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stołach wigilijnych spotkają się Rodziny. Należy wtedy przeczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomodlić się za Żywych i Zmarłych Członków Rodziny, zaśpiewać kolędę. Zwyczaj łamania się Poświęconym Opłatkiem jest okazją, by osoby skłócone i obrażone pojednały się ze sobą. Zawsze jako pierwszy wyciąga rękę z opłatkiem ten, który uważa się za mądrzejszego.

3. W najbliższy poniedziałek o północy rozpocznie się w naszym kościele Uroczysta Pasterka sprawowana w intencji Wszystkich Parafian i Gości. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na Kościelny Fundusz Obrony Życia.

4. W dni świąteczne – we wtorek 25.12 i w środę 26.12 – Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 i 11. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

5. Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Złojca pokażą w naszym kościele Jasełka w najbliższą niedzielę 30.12 o godz. 9. Zapraszam wszystkie dzieci.

6. W najbliższy czwartek 27.12 w liturgii będziemy wspominali św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Poświęcenie i rozdawanie wina będzie na Mszy Świętej o godz. 9.

7. Rozpoczęcie Wizyty Duszpasterskiej – Kolędowej w najbliższy piątek 28.12. Odwiedzę wtedy Mieszkańców Zarudzia – Starej Wsi. Rozpoczęcie od strony Białobrzeg, a w najbliższą sobotę chciałbym odwiedzić Mieszkańców Kol. Zarudzie, początek od ul. Złojeckiej do PP. Czusz. Proszę o przyjazd samochodem pod plebanię na godz. 9.15.

8. Zapowiedź przedślubna pierwsza:

Emil Maciocha z Tereszpola z Patrycją Bożek ze Złojca.

9. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję Rodzinom z Wólki Złojeckiej. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę pierwsze grupy Rodzin z Krzaka. Zapraszam najpierw w Wigilię – 24.12, a później w sobotę – 29.12.

10. Ofiary złożone z racji przyjęcia opłatków:

Wólka Złojecka P. Katarzyna Buryś z całej wioski - 1213 zł, Złojec I PP. Marchewka i Jakubczak – 1245 zł, Złojec II P. Antoszek – 425 zł.

11. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja ). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną .