Ogłoszenia 27.08.2018 – XXI Niedziela Zwykła

Ojciec Święty Franciszek przebywa w Irlandii na Światowym Święcie Rodzin

1. Dzisiejsza niedziela jest połączona z Uroczystością NMP Częstochowskiej, odpust w Czołkach.

2. Najbliższa sobota to – I Sobota Miesiąca września. Msza Święta do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18. 79 rocznica wybuchu II wojny światowej.

3. Najbliższa niedziela to – I Niedziela Miesiąca, po Mszach Świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 11 rozpocznie się Msza Święta Dziękczynna – Dożynkowa za szczęśliwe tegoroczne żniwa. Zapraszam Parafian ze wszystkich wiosek naszej parafii wraz z wieńcami dożynkowymi i chlebami.

4. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Dla naszych Rolników jest to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo w pracy i dobrą pogodę.

5. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

6. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

7.  Za dekoracje kwiatowe i sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję Nowożeńcom i Rodzinom z Zarudzia, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny z Zarudzia.