Ogłoszenia 12.08.2018 – XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj na cmentarzu w Nieliszu będzie Msza Święta za Zmarłych o godz. 12.

2. W najbliższy wtorek – 14.08 w liturgii będziemy wspominali św. Maksymiliana Kolbego i modlili się za pomordowanych w obozach, w więzieniach i w łagrach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8. W Kaplicy w Wysokim odpust ku czci Św. Maksymiliana o godz. 17.

3. W najbliższą środę – 15.08 będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Święto Matki Bożej Zielnej. Msza Święta o godz. 9 będzie połączone z ceremonią poświęcenia pierwocin tegorocznych zbiorów, a na naszym cmentarzu będziemy się modlili o Nagrodę Nieba dla Zmarłych tam spoczywających. Procesja Różańcowa wyruszy na cmentarz bezpośrednio po Mszy Świętej. Zapraszam na wspólną modlitwę Naszych Parafian i Gości. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11. Odpust w Starym Zamościu, Suma o godz. 12.

4. W najbliższą środę – 15.08 w Nieliszu przy kościele parafialnym odbędą się Dożynki Gminne. Uroczysta Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne zbiory rozpocznie się o godz. 12. Organizatorzy serdecznie zapraszają Parafian Złojeckich.

5. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Dla naszych Rolników jest to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo w pracy i dobrą pogodę.

6. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

7. W Zamościu organizowana jest Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych do Krasnobrodu pod hasłem „Nie lękajcie się być Świętymi”. Wymarsz w sobotę – 18.08 o godz. 7 spod Szpitala Jana Pawła II w Zamościu.

8.  Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnich tygodniach i kompozycje kwiatowe serdecznie dziękuję Nowożeńcom i Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę pierwszą grupę Rodziny z Zarudzia Starej Wsi.