Ogłoszenia 29.07.2018 – XVII Niedziela Zwykła

1. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas trzeźwości Narodu Polskiego. Zachęcam do trzeźwości w naszych Katolickich Rodzinach.

2. Najbliższy piątek – to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, a Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18. Zachęcam do praktykowania I Piątków Miesiąca, spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za nasze grzechy.

3. Najbliższa sobota to I Sobota Miesiąca. Msza Święta do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.

4. Najbliższa niedziela – to I Niedziela Miesiąca. Po Mszach Świętych będą Adoracje Najświętszego Sakramentu, a po sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych.

5. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

6. W ostatnia niedzielę do puszki przed naszym kościołem zebrano od kierowców na środki transportu dla misjonarzy 535 zł – Bóg zapłać.

7. 2 sierpnia z Zamościa wyruszy do Częstochowy Piesza Pielgrzymka. Zapisy dokonywane są w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej. Zachęcam naszych Parafian zwłaszcza młodzież do udziału w tej Pielgrzymce. Z myślą o tych, którzy fizycznie nie mogą pielgrzymować, a chcą uczestniczyć duchowo w Pielgrzymce utworzono specjalną Grupę Duchową. Osoby te fundują stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł dla osoby, która pochodzi z biednej rodziny i uczestnicząc w pielgrzymce osoba ta modli się w intencjach ofiarodawców.

8. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

Patryk Pawłowski ze Złojca z Jagodą Korkosz z Żurawnicy.

Krzysztof Rycaj z Wólki Złojeckiej z Martą Gielejza z Płotów.

Piotr Bekier z Sitańca z Klaudią Jakubczak z Krzaka.

9. Trwają zbiory tytoniu i żniwa, zachęcam do modlitwy o dobrą pogodę i Błogosławieństwo Boże w pracy dla Rolników.

10. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

11. Za dekoracje kwiatowe dziękuję Nowożeńcom, a za sprzątanie naszego kościoła dziękuję Rodzinom ze Złojca. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca.

12. Dzisiaj w Nieliszu Dzień Miejscowości, początek programu o godz. 16.