Ogłoszenia 22.07.2018 – XVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Krzysztofa i w pokornej modlitwie prosimy o Boże Błogosławieństwo i bezpieczeństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych będą poświęcane pojazdy ustawione na parkingu przed kościołem. Do puszki będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

2. W najbliższy czwartek – 26.07 w liturgii będziemy wspominali Św. Joachima i Annę – Rodziców NMP i Dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o wdzięczności dla naszych Rodziców i Dziadków.

3. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

4. 2 sierpnia z Zamościa wyruszy do Częstochowy Piesza Pielgrzymka. Zapisy dokonywane są w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej. Zachęcam naszych Parafian zwłaszcza młodzież do udziału w tej Pielgrzymce. Z myślą o tych, którzy fizycznie nie mogą pielgrzymować, a chcą uczestniczyć duchowo w Pielgrzymce utworzono specjalną Grupę Duchową. Osoby te fundują stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł dla osoby, która pochodzi z biednej rodziny i uczestnicząc w pielgrzymce osoba ta modli się w intencjach ofiarodawców.

5. Trwają zbiory tytoniu i zbliżają się żniwa, zachęcam do modlitwy o dobrą pogodę i Błogosławieństwo Boże w pracy.

6. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

7. Za kompozycje kwiatowe i sprzątanie naszego kościoła dziękuję Paniom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca.

8. Pan Wójt naszej Gminy zaprasza nas na Dni Gminy Nielisz – Festiwal Turystyczny w najbliższą sobotę i niedzielę 28 i 29.07.