Ogłoszenia 3.06.2018 – IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa. Po sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych.

2. Dzisiaj w Warszawie w Centrum Opatrzności Bożej odbędzie się Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Opatrzności Bożej za Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, oraz za dar życia i posługi Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

3. Najbliższy czwartek 6.06 – to Oktawa Bożego Ciała. Msza Święta ku czci Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 18, później wyruszy Uroczysta Procesja do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Po Procesji będzie poświęcenie wianeczków i Błogosławieństwo małych dzieci. Bardzo proszę o przygotowanie do Procesji Czterech Kapliczek wokół naszego kościoła. Na Tę Procesję serdecznie zapraszam cały Orszak Procesyjny: Panie z Zespołów Ludowych w specjalnych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty z Kl. III i IV, chłopców niosących Różaniec, ministrantów. O obsługę Procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

4. Zgodnie z polską tradycją w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj odbędzie się Poświęcenie Pól w Wólce Nieliskiej – początek o godz. 16, trasa procesji będzie tradycyjna. Następne Poświęcenie Pól będzie w najbliższą niedzielę 10.06 w Złojcu I. Początek Procesji o godz. 16.

5. Po bardzo udanej Uroczystości Odpustowej i Bożym Ciele serdecznie dziękuję za pomoc Pani Katechetce, Panu Organiście, Panu Kościelnemu i Druhom Strażakom, Rodzinom które przygotowały cztery ołtarze i Rodzicom dzieci I Komunijnych i Rocznicowych – Bóg zapłać.

6. Zapowiedzi przedślubne – pierwsze:

Patryk Adamowicz – kawaler z Zamościa z parafii Katedralnej z Emilią Dziewulską – panną z Wólki Nieliskiej.

Michał Daniłowicz – kawaler z Wólki Złojeckiej z Paulą Tracz – panną z Zamościa z parafii św. Michała

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

8. Za dekoracje kwiatowe dziękuję Nowożeńcom, a za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca.