Ogłoszenia 13.05.2018 – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj (13.05) w kaplicy w Bortatyczach na terenie Parafii Sitaniec obchodzona będzie Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej z Fatimy. Msza Święta rozpocznie się o godz. 12.

3. W najbliższą niedzielę 20.05 dzieci z kl. III z naszej Parafii przystąpią do I Komunii Świętej o godz. 11.

4. W najbliższą niedzielę 20.05 przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

6. Dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższym tygodniu będą spotkania w naszym kościele w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 17. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę od godz. 10.

7. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj - 13.05 odbędzie się Poświęcenie Pól w Wólce Złojeckiej – początek o godz. 16 od strony Złojca. Proszę przyjechać po Krzyż, Sztandary i Obraz. Msza Święta Polowa będzie sprawowana przy Kapliczce koło Państwa Kiszczaków i zakończenie Procesji Błagalnej.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

9. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuję Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie naszego kościoła i placu przed kościołem bardzo proszę Rodziców Dzieci I Komunijnych.

10. Zapowiedzi przedślubne drugie:

Emil Kosa – kawaler z Tychowa z Angeliką Zams – panną ze Złojca

Rafał Bełkot – kawaler ze Złojca z Angeliką Malucha – panną ze Starego Zamościa

Grzegorz Mazur – kawaler z Parafii Osiek diec. Samdomierska z Karoliną Szumiło – panną ze Złojca

Michał Barteczko – kawaler z Komarowa z Iwoną Chrzan – panną z Zarudzia

Zapowiedź pierwsza:

Konrad Ziarkiewicz – kawaler z Zamościa z par. Św. Michała z Moniką Smyl – panną ze Złojca.

11. Panowie Radni Bogusław i Krzysztof Dworzyccy z Krzaka, Józef Berej z Wólki Złojeckiej i Dariusz Jakubczak ze Złojca popryskali środkiem chemicznym chwasty na cmentarzu a także Panowie Radni Marian Szwed i Mirosław Winiarczyk z Wólki Nieliskiej odnowili za kościołem kapliczkę św. Brata Alberta Chmielowskiego. Bóg zapłać!.