Ogłoszenia 29.04.2018 – V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przed naszym kościołem do puszki są zbierane ofiary na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Bóg zapłać za hojne ofiary.

2. W najbliższy poniedziałek 30.04 – nasz Ksiądz Biskup Marian Rojek będzie obchodził swoje Imieniny. W modlitwach będziemy pamiętali o Dostojnym Solenizancie.

3.  W najbliższy czwartek 3.05 – będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i Rodaków przebywających na emigracji. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.  9 i 11. Odpust w Kalinówce, a Pan Wójt naszej Gminy zaprasza nas na Święto Strażaka „Florian” do Gruszki Dużej na godz. 12.

4. Najbliższy piątek to I Piątek Miesiąca – spowiedź od godz. 17.30.

5. Najbliższa sobota – to I Sobota Miesiąca, Msza Święta do NSMB o godz. 18

6. Najbliższa niedziela – to Pierwsza Niedziela Miesiąca, po Sumie będzie Nabożeństwo Majowe i spotkanie Kółek Różańcowych. Ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego.

7. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

1. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. W najbliższa niedzielę 6.05 Poświęcenie Pól w Zarudziu. Początek Procesji Błagalnej przy Krzyżu w Starej Wsi o godz. 16, a Msza Święta przy Kapliczce Matki Bożej. Za dwa tygodnie – 13.05 będzie Poświęcenie Pól w Wólce Złojeckiej od godz. 16.

2. Zapowiedź przedślubna druga:

Piotr Komajda – kawaler z Zarudzia z Karoliną Wójcik – panną z Włoszczowej.

3. Zachęcam do nabycia ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

4. Za kompozycje kwiatowe i sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuje Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca.