Ogłoszenia 17.12.2017 – III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze tegoroczne Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi te Rekolekcje ks. Ryszard Ostasz proboszcz z parafii Tuczępy k/Grabowca. Jutro Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 11 – dla starszych, 15.30 – dla dzieci i 17 – dla młodzieży i pracujących. Spowiedź adwentowa w poniedziałek przed każdą Mszą Świętą.

2. Wójt Gminy Nielisz, Właściciele Hotelu „Marina” oraz Dyrektor GOK w Nieliszu zapraszają nas na „Wigilię Nieliską”, która odbędzie się dzisiaj o godz. 13 na placu przed remizą strażacką w Nieliszu.

3. Przed Świętami Bożego Narodzenia Osoby Starsze i Chore będą mogły wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą w swoich mieszkaniach. Proszę zgłaszać takie Osoby w zakrystii. Pojadę do Starszych i Chorych w najbliższą środę – 20.12 od godz. 9.

4. Zainteresowanych chrztami rodziców i chrzestnych zapraszam na plebanie w najbliższy piątek 22.12 Na godz. 17.

5. Za Zmarłych w minionym roku 2017 będziemy się modlić w najbliższą niedzielę wigilijną 24.12 podczas wszystkich Mszy Świętych. Zapraszam do naszego kościoła Rodziny Tych Zmarłych.

6. W najbliższą niedzielę 24.12 dzieci z naszej szkoły przygotowane przez Panią Katechetkę wystawia tegoroczne Jasełka. Zapraszam dzieci z rodzicami na godz. 9.

7. Najbliższa niedziela 24.12 – to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stołach wigilijnych spotkają się Rodziny. Należy wtedy przeczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomodlić się za Żywych i Zmarłych Członków Rodziny, zaśpiewać kolędę. Zwyczaj łamania się Poświęconym Opłatkiem jest okazją, by osoby skłócone i obrażone pojednały się ze sobą. Zawsze jako pierwszy wyciąga rękę z opłatkiem ten, który uważa się za mądrzejszego.

8. Wpływają ofiary z racji przyjętych przez naszych Parafian opłatków: na ręce P. Antoszkowej i P. Złomańca mieszkańcy Złojca II złożyli 860 zł.

9. W najbliższą niedzielę o północy rozpocznie się w naszym kościele Uroczysta Pasterka sprawowana w intencji Wszystkich Parafian i Gości. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na Kościelny Fundusz Obrony Życia.

10. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin z Krzaka. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła przed Świętami proszę następną grupę Rodzin z Krzaka.

11. W zakrystii można nabyć Świece Wigilijne i kalendarze: Kalendarz Maryjny i Katolickiego Radia Zamość po 5 zł.

12. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę, by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas, by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoją wiedzę religijną.