Ogłoszenia 10.12.2017 – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Ofiary wrzucone do puszki przed kościołem są przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

2. Dzisiaj po sumie odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

3. W najbliższą niedzielę – 17.12 rozpoczną się w naszym kościele dwudniowe Rekolekcje Adwentowe. Msze Święte z Naukami Rekolekcyjnymi w niedzielę o godz. 7, 9 i 11, a w poniedziałek 18.12 o godz. 11 – dla Starszych, o godz. 15.30 – dla Dzieci i o 17 – dla Pracujących i Młodzieży. Spowiedź Adwentowa będzie w poniedziałek – 18.12 – pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie do udziału w tych Rekolekcjach Dzieci, Młodzież i Starszych

4. Nasza Parafia otrzymała do rozprowadzenia 135 świec z Caritasu ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece te można nabywać w zakrystii po 5 zł.

5. Dzisiaj poświęciłem Opłatki na stół wigilijny, które będą roznosili po domach naszych Parafian Panie i Panowie z Rady Parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafialne. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek, ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych konkretną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

6. W ostatnią niedzielę w naszym kościele odbyły się obchody 75 rocznicy Wysiedleń. Dziękuję Paniom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Złojcu za bardzo ciekawą okolicznościową Akademię, dziecięcym Pocztom Sztandarowym ze Szkół Podstawowych ze Złojca i Nielisza oraz z Gimnazjum z Nielisza i barwnej Orkiestrze Młodzieżowej z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu za uświetnienie tej Uroczystości. Dzieci przez swoje występy zaprezentowały piękną i pouczającą postawę patriotyczną wobec zebranych Gości.

7. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin z Krzaka. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Krzaka.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę, by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas, by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoją wiedzę religijną.