Ogłoszenia 11.06.2017 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. Wielkanocnej. Dzisiaj Poświęcenie Pól w Złojcu II, początek Procesji przy Figurze k/P. Pańczykowej o godz. 16, a w najbliższą niedzielę 18.06 Poświęcenie Pól w Wólce Nieliskiej od godz. 16.

2. W najbliższy poniedziałek – 12.06 będziemy obchodzili 18 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W Katedrze Zamojskiej dla Osób z niepełnosprawnością będzie Msza Święta o godz. 10, a na Rynku Wielkim z racji 25-lecia naszej Diecezji będzie Koncert Papieski o godz. 19.

3. Najbliższy czwartek 15.06 – to Uroczystość Bożego Ciała. Po pierwszej Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 9 wyruszy Uroczysta Procesja do 4 Ołtarzy, a po powrocie do kościoła będzie druga Msza Święta o godz. 11.Trasa Procesji będzie tradycyjna. Mieszkańców Złojca bardzo proszę o przygotowanie 4 Ołtarzy. Na tę Procesję serdecznie zapraszam cały Orszak Procesyjny: Panie w ludowych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty z kl. III i IV, chłopców niosących Różaniec z kl. III i IV, ministrantów. O obsługę Procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

4. Dzieci z kl. IV będą obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 9, spowiedź dla tych dzieci będzie w najbliższą środę 14.06 o godz. 17.30. Zapraszam dzieci wraz z Rodzicami by po spowiedzi posprzątać kościół na tę Rocznicę.

5. W najbliższy czwartek 15.06 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Koncert Uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie o godz. 20.

6. Zapowiedz przedślubna – pierwsza:

Paweł Złomańczuk – kawaler z Zamościa parafia św. Krzyża z Kingą Piwowarek – panną ze Złojca.

7.  Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

8. Za kompozycje kwiatowe i sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję Rodzinom z Zarudzia, a w najbliższą sobotę o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę kolejne Rodziny z Zarudzia.