Ogłoszenia 28.05.2017 – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową Nawiedzenia NMP – suma o godz. 12.

2. W najbliższą środę 31.05 odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Krasnobrodu – początek o godz. 11.

3. Najbliższy piątek to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, a Msza Święta Do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18. Zachęcam dzieci komunijne i ich rodziców do praktyki dziewięciu I Piątków Miesiąca.

4. Najbliższa sobota to I Sobota Miesiąca. Msza Święta do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18. Zachęcam dzieci komunijne i ich rodziców do praktyki w Roku 100 Rocznicy Objawień Fatimskich pięciu I Sobót Miesiąca.

5. W najbliższą niedzielę 4.06 przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po sumie będziemy śpiewali Litanie do Serca Pana Jezusa, a później spotkanie Kółek Różańcowych.

6. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

7. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. W najbliższą niedzielę – 4.06 odbędzie się Poświęcenie Pól w Złojcu I – początek o godz. 16 od strony Poprzeczki. Msza Święta Polowa będzie sprawowana przy Kapliczce św. Jana Nepomucena. Następne Poświęcenie pól będzie 11.06 w Złojcu II od godz. 16, od strony „Kątka” i poświecenie nowej Kapliczki ufundowanej przez Rodziny Złomańców i Kuleszów gdzie będzie Msza Święta.

8. Zapowiedz przedślubna - pierwsza:

Damian Daniel Kubik – kawaler z Szydłowca diec. Radomska z Joanną Komajda – panną z Zarudzia.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

10. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuję Rodzinom z Zarudzia, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny z Zarudzia.