Ogłoszenia 7.05.2017 – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy Pierwszą Niedzielę Miesiąca maja. Po Mszach Świętych będziemy śpiewali Litanię Loretańska do NMP. Po sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych.

2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary położone na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

3. Dzisiaj w Wielączy jest przeżywany Odpust ku czci św. Stanisława BM.

4. Dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższym tygodniu będą spotkania w naszym kościele we: wtorek, w środę i w czwartek o godz. 17.

5. W dni powszednie miesiąca maja w naszym kościele sprawowana jest Msza Święta połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 18. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych Czcicieli Matki Bożej. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod Krzyżami i Figurami w poszczególnych wioskach, dobry przykład niech dadzą Panie z Kółek Różańcowych.

6. W najbliższą sobotę – 13 .05 będziemy przeżywali 100 rocznicę Objawień NMP w Fatimie, a w Krasnobrodzie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia, początek o godz. 12.

7. W najbliższą niedzielę  – 14.05 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Zapraszam Radnych z poszczególnych wiosek na sumę.

8. Zgodnie z polska tradycją w maju i w czerwcu modlimy się o Błogosławieństwo Boże w pracach polowych i szczęśliwe zbiory, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Za tydzień – 14.05 będzie Poświęcenie Pól w Zarudziu – początek Procesji od strony Kol. Zarudzie o godz. 16, a Msza Święta będzie sprawowana przy Kapliczce koło boiska sportowego.

9. Zapowiedz przedślubna pierwsza:

Przemysław Szady – kawaler z Białobrzeg z Katarzyną Jonasz – panną z Michalowa parafia Klemensów.

10. Zachęcam do nabycia ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

11. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuję Nowożeńcom i Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę pierwszą grupę Rodzin z Zarudzia.