Ogłoszenia 9.04.2017 –  Niedziela Palmowa

Dzisiaj na terenie naszej gminy odbywa się zbiórka pieniędzy do puszek na potrzeby Hospicjum dla Dzieci  im. Małego Księcia w Lublinie. Dzisiaj o godz. 17 przed naszym kościołem wraz z księdzem Biskupem Leszczyńskim powitamy wędrujący po naszej diecezji Krzyż św. Jana Pawła II. Ten Krzyż pozostanie w naszym kościele do jutra do godz. 16.30.

Porządek adoracji.

1. Najbliższy czwartek – to Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta z udziałem Księży z całej diecezji pod przewodnictwem naszych Księży Biskupów połączona z ceremonią Poświęcenia Olejów rozpocznie się w Katedrze Zamojskiej o godz. 10. W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 17, Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy.

2. Najbliższy piątek – to Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu, dzień żałoby w kościele, wszystkich obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 8. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 17, a później będzie Liturgia Wielkiego Piątku. Ofiary składane przy okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego rozpocznie się Adoracja.

3. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się o godz. 8.

4. Poświęcanie pokarmów w kościele w Złojcu o godz. 8, 9 i 12. Poświęcanie pokarmów w Krzaku o godz. 10,  w  Wólce Nieliskiej o godz. 10.15, w Kol. Zarudzie o godz.  10.30, w Zarudziu o godz. 10.45, w  Wólce  Złojeckiej – Polesie  o godz. 11 w Wólce Złojeckiej k/P. Kiszczaka o godz. 11.15  i  w  Wólce  Złojeckie – przy nowej  Figurze o godz. 11.30. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – należy przyjść do kościoła ze świecami. Po Liturgii rozpocznie się całonocna Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Zapraszam do adoracji Pana Jezusa i w Ciemnicy i w Grobie: dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, Legion Maryi, Kółka  Różańcowe i  poszczególne  Rodziny ze wszystkich wiosek. Serdecznie zapraszam do tradycyjnej Adoracji Pana Jezusa w Grobie – Straże Pożarne z naszej Parafii.

5. W Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja rozpocznie się godz. 6 a następne Msze Święte o godz. 9 i 11, w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte  o 9 i 11.

6. Bardzo proszę by po zimie oczyścić i odnowić krzyże i figury przydrożne.

7. Zainteresowanych chrztami dzieci w okresie świątecznym: rodziców i chrzestnych zapraszam do Kancelarii Parafialnej w najbliższy czwartek 13.04 na godz. 18.

8. Osoby Starsze i Chore, które chciałyby pojednać się z Panem Bogiem w domach,  proszę zgłaszać w zakrystii, odwiedzę  te Osoby w najbliższy wtorek od godz. 9.

9. Zachęcam do nabycia Tygodnika „Niedziela”.

10. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom ze Złojca. Kolejne grupy Rodzin ze Złojca bardzo proszę o posprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu dwukrotnie; przed Wielkim Czwartkiem i przed Wielką Niedzielą.

11. Wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty i z Kółek Różańcowych i innym Ofiarodawcom  Serdeczne Bóg zapłać.