Ogłoszenia 18.12.2016 – Czwarta Niedziela Adwentu

Wójt Gminy Nielisz, Właściciele Hotelu „Marina” oraz Dyrektor GOK w Nieliszu zapraszają nas na „Wigilię Nieliską”, która odbędzie się dzisiaj o godz.13.30 na placu przed remizą strażacką w Nieliszu.

1. Przed Świętami Bożego Narodzenia Osoby Starsze i Chore będą mogły wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą w swoich mieszkaniach. Proszę zgłaszać takie Osoby w zakrystii. Pojadę do Starszych i Chorych w najbliższą środę – 21.XII od godz. 9.

2. Za Zmarłych w minionym roku 2016 będziemy się modlić w najbliższą sobotę 24.XII o godz. 9. Zapraszam do naszego kościoła Rodziny Tych Zmarłych.

3. Najbliższa sobota 24.XII – to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stołach wigilijnych spotkają się Rodziny. Należy wtedy przeczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomodlić się za Żywych i Zmarłych Członków Rodziny, zaśpiewać kolędę. Zwyczaj łamania się Poświęconym Opłatkiem jest okazją, by osoby skłócone i obrażone pojednały się ze sobą. Zawsze jako pierwszy wyciąga rękę z opłatkiem ten, który uważa się za mądrzejszego.

4. W najbliższą sobotę o północy rozpocznie się w naszym kościele Uroczysta Pasterka sprawowana w intencji Wszystkich Parafian i Gości. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na Kościelny Fundusz Obrony Życia.

5. W dni świąteczne – w niedzielę 25.XII i w poniedziałek 26.XII – Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 i 11. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

6. Dzisiaj Panie z Przedszkola z Krzaka prezentują przed naszym kościołem kiermasz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży tych ozdób jest przeznaczony na potrzeby chorych dzieci.

7. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuje kolejnej grupie Rodzin ze Złojca. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin ze Złojca.

8. W zakrystii można nabyć Lubelski Kalendarz Maryjny za 5 zł.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.