Ogłoszenia 11.12.2016 – Trzecia Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe które prowadzi O. Henryk – Redemptorysta z Zamościa.

2. Jutro Drugi Dzień Rekolekcji – Dzień Spowiedzi Adwentowej. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi godz. 11– dla Starszych, o 15.30 – dla Dzieci i o 17 – dla Młodzieży i dla Pracujących. Spowiedź przed Mszami Świętymi. Serdecznie zapraszamy.

3. Trwa roznoszenie opłatków przez naszych Radnych Parafialnych do domów naszych Parafian w poszczególnych wioskach. Radni zadecydowali że ofiary zbierane od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków będą przeznaczone na sfinansowanie dokumentacji i wkładu własnego związanego z Programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co do termomodernizacji naszego kościoła. Zwracam się w imieniu Radnych Parafialnych do Naszych Parafian z serdeczna prośbą o życzliwą pomoc finansową na tę ważną i bardzo potrzebną inwestycję. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek, ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych hojną ofiarę na potrzeby naszego kościoła, podobnie przy okazji wizyty kolędowe na ręce Księdza Proboszcza poszczególne Rodziny i Starsze i Młodsze z naszej Parafii będą mogły złożyć swoje ofiary na ten szlachetny cel.

4. W zakrystii już niema świec Caritasu, ale są jeszcze Kalendarze Maryjne po 5 zł.

5. Do najbliższego czwartku – 16.12 do godz. 9 na parking przed kościołem można zwozić zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, magnetofony, magnetowidy, telefony, a także zużyte pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, baterie i akumulatory. Sprzęt ten zabierze firma która wspiera Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6. W najbliższą niedzielę Panie z Przedszkola w Krzaku organizują przed naszym kościołem kiermasz ozdób świątecznych. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby chorych dzieci.

7. Wójt Gminy Nielisz, Właściciele Hotelu „Marina” oraz Dyrektor GOK w Nieliszu zapraszają nas na V „Wigilię Nieliską”, która odbędzie się w najbliższą niedziele 18.12 o godz. 13.30 na placu przed remizą OSP w Nieliszu.

8. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin ze Złojca. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin ze Złojca.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.