Ogłoszenia 4.12.2016 – Druga Niedziela Adwentu

W ostatnim tygodniu w kopalni miedzi Rudna w Województwie Dolnośląskim w katastrofie zginęło 8 Górników, pozostało 6 Wdów i 12 Sierot. Łączymy się w modlitwie. Wczoraj w Toruniu odbyły się Uroczystości związane 25- leciem Radia Maryja

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Ofiary wrzucone do puszki przed kościołem są przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

2. Dzisiaj odbędą się w naszym Kościele obchody 74 Rocznicy Wysiedleń i Pacyfikacji Ludności Naszej Gminy. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.

3. W najbliższy czwartek – 8.XII będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msza Święta o godz. 11.

4. W najbliższą niedzielę ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

5. W ostatnią niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Zapoznałem Przedstawicieli wiosek należących do naszej Parafii z pracami gospodarczymi przeprowadzonymi w ostatnich miesiącach przy naszym kościele i cmentarzu. Koszt tych prac to suma – 35 000 zł. Pieniądze te pochodziły z ofiar zbieranych od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków i przy okazji wizyty kolędowej oraz z ofiar składanych w niedzielę i święta na tacę oraz z opłat z Telefonii Komórkowej za maszt stojący na cmentarzu. Parafia wszystkie należności reguluje na bieżąco i nie ma długów. Radni zadecydowali, że ofiary zbierane od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków w najbliższych tygodniach i przy okazji wizyty kolędowej będą przeznaczone na sfinansowanie dokumentacji i wkładu własnego związanego z Programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej co do termomodernizacji naszego kościoła. Zwracam się w imieniu Radnych Parafialnych do Naszych Parafian z serdeczną prośbą o życzliwą pomoc finansową na tę ważną i bardzo potrzebną inwestycję. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek, ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych hojną ofiarę na potrzeby parafii, podobnie przy okazji wizyty kolędowej na ręce Księdza Proboszcza poszczególne Rodziny i Starsze i Młodsze z naszej Parafii będą mogły złożyć swoje ofiary na ten szlachetny cel.

6. W najbliższą niedziele – 11.12 rozpoczną się nasze Rekolekcje Adwentowe. Będzie je prowadził O. Redemptorysta z Zamościa. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7, 9 i 11. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

7. W zakrystii już niema świec Caritasu, ale są jeszcze Kalendarze Maryjne po 5 zł.

8. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję pierwszej grupie Rodzin ze Złojca I. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin ze Złojca I.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.