Ogłoszenia 14.08.2016 – XX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj wspominamy św. Maksymiliana Kolbego w 75 rocznicę Jego Męczeńskiej śmierci w Oświęcimiu i modlimy się za Wszystkich Pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

2. Dzisiaj w Nieliszu na cmentarzu Msza Święta za Zmarłych o godz. 12.

3. Jutro – 15 .08 będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Święto Matki Bożej Zielnej. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 9 i 11 połączone z ceremonią poświęcenia pierwocin tegorocznych zbiorów, a na naszym cmentarzu będziemy się modlili o Nagrodę Nieba dla Zmarłych tam spoczywających. Procesja Różańcowa wyruszy na cmentarz po pierwszej Mszy Świętej. Zapraszam na wspólną modlitwę Naszych Parafian i Gości. Odpust w Starym Zamościu, Suma o godz. 12.

4. Dożynki Gminne odbędą się w najbliższy poniedziałek - 15.08 w Nieliszu. Msza Święta Dziękczynna rozpocznie się o godz. 14. W naszym kościele Parafialne Dożynki będą w niedzielę – 4.09 o godz. 11. Zapraszam delegacje z wieńcami dożynkowymi i z chlebami ze wszystkich sołectw należących do naszej parafii.

5. W najbliższą środę – 17.08 odpust ku czci św. Jacka w Płoskiem.

6. W najbliższą sobotę – 20.08 wyruszy z Zamościa spod Szpitala Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie III Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych.

7. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Dla naszych Rolników jest to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo w pracy i dobrą pogodę.

8. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

10. Za sprzątanie naszego kościoła i kwiaty serdecznie dziękuję Nowożeńcom i Rodzinom z Krzaka, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny z Krzaka.