Ogłoszenia 31.07.2016 – XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na Kampusie Miłosierdzia o godz. 10 rozpocznie się Uroczysta Msza Święta z homilią Ojca Świętego Franciszka. O godzinie 17 będzie spotkanie Ojca Świętego z Organizatorami ŚDM, ceremonia pożegnania i odlot do Rzymu. Zachęcam by oglądać transmisję telewizyjne.

2. Najbliższy piątek – to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, a Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.

3. Najbliższa sobota – to I Sobota Miesiąca połączona ze Świętem Przemienienia Pańskiego. Msza Święta o godz. 18 – poświęcenie kopru i gorczycy.

4. Najbliższa niedziela – to I Niedziela Miesiąca. Po Mszach Świętych będą Adoracje Najświętszego Sakramentu, a po Sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych.

5. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Dla naszych Rolników jest to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo w pracy i dobrą pogodę.

6. 15.08 w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Święto Matki Bożej Zielnej na naszym cmentarzu będziemy się modlili o Nagrodę Nieba dla Zmarłych tam spoczywających. Procesja Różańcowa wyruszy z naszego kościoła po pierwszej Mszy Świętej ok. godz. 10. Zapraszam na wspólną modlitwę Naszych Parafian i Gości.

7. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

8. Zapowiedź przedślubna – druga:

Marek Pastuszak – kawaler z Nielisza z Dianą Klus – panną z Krzaka.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

10.  Za sprzątanie naszego kościoła i kwiaty serdecznie dziękuję Rodzinom z Krzaka, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne  Rodziny z Krzaka.