Ogłoszenia 22.05.2016 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. Wielkanocnej.

2. Dzisiaj dzieci z klasy III przystępują do I Komunii Świętej (12 dzieci). Módlmy się w intencji tych dzieci i pamiętajmy o dobrym przykładzie dla nich w domu i w kościele.

3. Najbliższy tydzień dla dzieci komunijnych będzie Białym Tygodniem. Zapraszam dzieci wraz z najbliższymi do naszego kościoła na godz. 18. Dzieci modlitwą będą spłacały dług wdzięczności swoim Rodzicom, Rodzicom Chrzestnym, Dziadkom, Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom, Rodzeństwu, Koleżankom i Kolegom.

4. Najbliższy czwartek 26.05 – to Uroczystość Bożego Ciała. Po pierwszej Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 9 wyruszy Uroczysta Procesja do 4 Ołtarzy, a po powrocie do kościoła będzie druga Msza Święta o godz. 11.Trasa Procesji będzie tradycyjna. Mieszkańców Złojca bardzo proszę o przygotowanie 4 Ołtarzy. Na tę Procesję serdecznie zapraszam cały Orszak Procesyjny: Panie w ludowych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty z kl. IV, chłopców niosących Różaniec, ministrantów, o obsługę Procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

5. Dzieci z kl. IV – będą obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 9, spowiedź dla tych dzieci będzie w najbliższą środę 25.05 o godz. 17.30. Zapraszam dzieci wraz z Rodzicami, by po spowiedzi posprzątać kościół na tę Rocznicę.

6. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali naszą Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej w tajemnicy Nawiedzenia Św. Elżbiety. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 12. Zapraszam orszak procesyjny w ludowych strojach, zapraszam Strażaków, dzieci sypiące kwiaty, ministrantów i wszystkich Czcicieli Matki Bożej.

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

8. Za sprzątanie naszego kościoła, dekoracje kwiatowe i wszelkie porządki serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci komunijnych, a w najbliższą sobotę o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę kolejne Rodziny z Wólki Złojeckiej.