Ogłoszenia 15.05.2016 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poświecenie Pól od godz. 16 w Wólce Nieliskiej. Proszę przyjechać po krzyż, sztandary i obraz. 3.06. będzie Poświecenie Pól w Krzaku, 12 i 19.06. planowane jest Poświęcenie Pól w Złojcu.

2. Jutro (16.05) będziemy przeżywali drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Będziemy gościli Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego, który będzie wizytował naszą parafię. Powitamy Księdza Biskupa o godzinie 11.00, będzie Msza Święta z kazaniem Księdza Biskupa, spotkanie z Grupami Modlitewnymi, poświęcenie parkingu i chodnika na cmentarzu i modlitwa za Zmarłych. Po południu o godz. 17 Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszym Gimnazjalistom (50 osób) i pobłogosławi dzieci. Zapraszam serdecznie wszystkich naszych Parafian na to ciekawe spotkanie z Księdzem Biskupem.

3. W najbliższym tygodniu dzieci z kl. III będą miały spotkania w naszym kościele we wtorek, w środę i piątek o godz. 17. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Świętej i zakończenie Okresu Wielkanocnego. O godz. 11 dzieci z kl. III (12 dzieci) przystąpią do I Komunii Świętej.

5. Dzieci, młodzież i starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele po sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

6. Panie z Legionu Maryi przy stoliku pod chórem będą przyjmowały podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin każdego dziecka. Tę obywatelska akcję organizuje – Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” z Warszawy. Trzeba mieć dowód osobisty i numer PESEL.

7. Zapowiedź przedślubna:

druga: Hubert Chodźko – kawaler z Parafii Cichobórz z Magdaleną Jakubczak – panną z Zarudzia.

Kto zna jakieś przeszkody, powinien o nich powiadomić ks. Proboszcza.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

9. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła, koszenie trawy, malowanie krawężników i porządkowanie placu dookoła kościoła dziękuje Rodzicom Bierzmowanych, a w najbliższą sobotę o posprzątanie naszego kościoła i dekoracje proszę Rodziców dzieci przed I Komunią Świętą.