Ogłoszenia 8.05.2016 – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj ofiary położone na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego naszej Diecezji.

2. W najbliższy piątek (13.05) w kaplicy w Bortatyczach na terenie Parafii Sitaniec obchodzona będzie Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej z Fatimy. Msza Święta rozpocznie się o godz. 12.

3. W najbliższą niedzielę (15.05) przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.

4. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

5. Dla przygotowujących się do bierzmowania spotkania będą w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 17, a spowiedź będzie w najbliższa sobotę o godz. 9.

6. Dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższym tygodniu będą spotkania w naszym kościele w środę, czwartek i piątek o godz. 17.

7. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj - 8.05 odbędzie się Poświęcenie Pól w Wólce Złojeckiej – początek o godz. 16 od strony Złojca. Proszę przyjechać po Krzyż, Sztandary i Obraz. Msza Święta Polowa będzie sprawowana przy Kapliczce koło Państwa Kiszczaków i zakończenie Procesji Błagalnej. W najbliższą niedziele – 15.05 Poświęcenie Pól będzie w Wólce Nieliskiej. Początek Procesji Błagalnej o godz. 16.

8. Panie z Legionu Maryji przy stoliku przed kościołem będą przyjmowały podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Tę obywatelską akcję organizuje – Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” z Warszawy. Trzeba mieć Dowód osobisty z numerem PESEL.

9. W ostatnim tygodniu udało się zainstalować nowy rzutnik do tekstów pieśni śpiewanych w naszym kościele. Jest to dar Rodziców dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Bóg zapłać.

10. Zapowiedzi przedślubne:

druga: Tomasz Buryśkawaler z Wólki Złojeckiej z Moniką Lejbpanną z Parafii Komarów,

pierwsza: Hubert Chodźko – kawaler z Parafii Cichobórz z Magdaleną Jakubczak – panną z Zarudzia.

11. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

12. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuje Rodzinom z Wólki Złojeckiej, a za dekoracje kwiatowe dziękuję Nowożeńcom. W najbliższym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie naszego kościoła i placu przed kościołem bardzo proszę Rodziców Młodzieży przed Bierzmowaniem.