Ogłoszenia 1.05.2016 – VI Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do Matki Bożej. Po Sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych.

2. Najbliższy wtorek – 3.05 to Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Z okazji 223 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja będziemy się modlili w intencji Ojczyzny, Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 9 i 11. Odpust w Kalinówce.

3. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, a Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.

4. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza Święta do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.

5. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

6. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

7. Dla przygotowujących się do bierzmowania spotkanie będzie w najbliższą środę – 4.05. o godz. 17.

8. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj Poświęcenie pól w Zarudziu, początek o godz. 16  przy Krzyżu na Starej Wsi i Msza Święta przy Kapliczce koło boiska sportowego, a w najbliższa niedzielę – 8.05 Poświęcenie Pól w Wólce Złojeckiej  – początek Procesji Błagalnej od strony Złojca  o godz. 16 i Msza Święta koło Państwa Kiszczaków.

9. Zapowiedź przedślubna pierwsza:

Tomasz Buryś – kawaler z Wólki Złojeckiej z Moniką Lejb – panną z Parafii Komarów.

10. W ostatnim tygodniu Firma Brukarska z Zamościa zakończyła zaplanowane na ten rok prace przy układaniu chodnika na cmentarzu. Za robociznę zapłaciłem 4350 zł, a za piasek 600 zł.

11. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”. Redakcja innego Miesięcznika Katolickiego wydawanego w Katowicach „Mały Gość Niedzielny” przysłała egzemplarze reklamowe, które są wyłożone na stoliku pod chórem i można je zabrać do domu przejrzeć, później przynieść je z powrotem do kościoła i ewentualnie zapisać się na następne egzemplarze.

12. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję Rodzinom z Wólki Złojeckiej, a za dekoracje kwiatowe dziękuję Nowożeńcom. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne  Rodziny z Wólki Złojeckiej a dekoracje kwiatowe przygotują Nowożeńcy.