Ogłoszenia 17.04.2016 – IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj ofiary położone na tacę są przeznaczone na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. W ostatnim tygodniu w czwartek w piątek i w sobotę 14 – 16.04 dzięki Telewizji mogliśmy przeżywać Ogólnopolskie Uroczystości w Gnieżnie i w Poznaniu z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski pod hasłem „Gdzie chrzest tam nadzieja”. Takich połączonych Uroczystości Państwowych i Kościelnych jeszcze nigdy nie przeżywaliśmy z racji przeszkód politycznych. Wreszcie Ludzie Wierzący w Polce którzy przecież stanowią większość Narodu Polskiego mogli godnie, oficjalnie bez ograniczeń i przeszkód uczestniczyć w Tych Najważniejszych dla Wszystkich Polaków Uroczystościach Historycznych i Religijnych. Z dumą i wzruszeniem mogliśmy oglądać jak obok siebie świętowali i modlili się Katolicy z Najwyższych Władz Państwowych i Kościelnych w Polsce wraz z zaproszonymi Gośćmi.

4. W najbliższą sobotę – 23.04 wypada Uroczystość Świętego Wojciecha głównego Patrona Polski. Msza Święta o godz. 8. W Nieliszu Odpust.

5. Dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie spotkania w najbliższy sobotę 23.04 o godz. 18.

6. W najbliższa niedzielę na prośbę Ojca Świętego Franciszka do puszki przed kościołem będą zbierane ofiary na potrzeby Kościoła na Ukrainie.

7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

Daniel Soboń – kawaler ze Złojca z Izabelą Koczurko – panną z Siedlimowic, diecezja w Świdnicy.

Kamil Brzyski – kawaler z Lubyczy Królewskiej z Elżbietą Pańczyk – panną ze Złojca.

8. Zachęcam do nabycia ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

9. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuję Rodzinom z Zarudzia Kolonii, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę ostatnią grupę Rodzin z Kol. Zarudze – domy za torami.

10. Firma Brukarska z Zamościa w ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu dokończyła brakujący fragment chodnika przed schodami, ułożyła nowe schody przy wejściu głównym, poszerzyła wjazd dla wózków i podniosła do poziomu obniżony fragment głównego chodnika wzdłuż metalowego płotu. Koszt materiałów – 2850 zł,  koszt robocizny – 3000 zł. Wcześniej w wieży naszego kościoła Pan Tomasz Szołacha z Sitańca usunął spróchniałe drewniane rusztowania i drabiny, a zamocował na specjalnym podeście metalowe wejście na szczyt wierzy z odpowiednimi zabezpieczeniami – koszt materiałów i robocizny to 4 000 zł.

11. Legion Maryi z Zamościa organizuje Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 5 – 13.05. 2016r. (9 dni) . Szczegóły są podane w gablocie przed kościołem.