Ogłoszenia  15.02.2015 – VI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ofiary położone na tacę są przeznaczone na potrzeby Naszego Seminarium Duchownego.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość  Narodu pod hasłem  „Abstynencja dzieci troską Rodziny, Kościoła i Narodu” .

3. Najbliższa środa 18.02 –  to Środa Popielcowa rozpoczynająca 40 dniowy Wielki Post. Wszystkich obowiązuje w tym dniu post ścisły czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i spożywanie innych pokarmów w ograniczonych ilościach. Msze Święte połączone z ceremonią posypywanie głów popiołem będą w naszym kościele o godz. 9 i 11. Zachęcam dzieci, młodzież i starszych do dobrowolnych wyrzeczeń wielkopostnych – do powstrzymania się od palenia papierosów, do powstrzymania się od picia napojów alkoholowych, od jedzenia słodyczy, od oglądania programów rozrywkowych, od gier komputerowych i innych przyjemności.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszam dzieci, młodzież i starszych na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16 i na Gorzkie Żale w niedziele po sumie.

5. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuję Rodzinom z Wólki Złojeckiej, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Wólki Złojeckiej.

6. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

7. Wójt Gminy Nielisz i Dyrektor GOK zapraszają dzieci na Bal Maskowy do Domu Kultury w Stawie Noakowskim – dzisiaj, 15.02 od godz. 16.