Ogłoszenia  20.12.2015 – Czwarta Niedziela Adwentu

Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi  O. Lesław z Radecznicy. Spowiedź jutro 21.XII przed Mszami Świętymi od godz.: 10.30, 15 i 16.30.

1. Do Osób Starszych i Chorych, które chciałyby się wyspowiadać w swoich domach pojedziemy z Ojcem Rekolekcjonistą jutro w poniedziałek – 21.XII. Proszę takie Osoby zgłaszać w zakrystii.

2. Zainteresowanych chrztami dzieci w okresie Świąt, Rodziców i Chrzestnych zapraszam na plebanię jutro 21.XII na godz. 18.

3. Chciałbym podtrzymać  zwyczaj Wigilijnej Modlitwy za Zmarłych w minionym roku 2015. Zapraszam do naszego kościoła Osoby Najbliższe Tych Zmarłych w najbliższy czwartek – 24.XII na specjalna Mszę Świętą, która rozpocznie się o godz. 9.

4. Najbliższy czwartek 24.XII – to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stołach wigilijnych spotkają się Rodziny. Należy wtedy przeczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomodlić się za Żywych i Zmarłych Członków Rodziny, zaśpiewać kolędę. Zwyczaj łamania się Poświęconym Opłatkiem jest okazją, by osoby skłócone i obrażone pojednały się ze sobą. Zawsze jako pierwszy wyciąga rękę z opłatkiem ten, który uważa się za mądrzejszego. Pomocą w sprawnym przebiegu Wieczerzy Wigilijnej może być książeczka którą w ubiegłym roku zostawiałem w domach.

5. W najbliższy czwartek  o północy rozpocznie się w naszym kościele Uroczysta Pasterka sprawowana w intencji Wszystkich Parafian i Gości. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na Kościelny Fundusz Obrony Życia.

6. W dni świąteczne – w piątek 25.XII i w sobotę 26.XII – Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 i 11. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

7. Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Złojca pokażą w naszym kościele Jasełka w najbliższy piątek 26.XII o godz. 9. Zapraszam wszystkie dzieci.

8. Najbliższa niedziela 27.XII to Dzień Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlili za wszystkie nasze Rodziny.

9. Rozpoczęcie Wizyty Duszpasterskie – Kolędowej w tym roku będzie po Nowym Roku.

10. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin ze Złojca II.   W najbliższym tygodniu w środę o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne grupy Rodzin ze Złojca II.

11. Zachęcam do nabycia i przeczytania tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.