Ogłoszenia  6.12.2015 – Druga Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Ofiary wrzucone do puszki przed kościołem są przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

2. Dzisiaj odbędą się w naszym Kościele obchody 73 Rocznicy Wysiedleń i Pacyfikacji Ludności Naszej Gminy Nielisz. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.

3.  W najbliższy wtorek – 8.XII będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msza Święta o godz. 11.

4. W najbliższą niedzielę ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

5. Nasza Parafia otrzymała do rozprowadzenia 115 świec z Caritasu, ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece te można nabywać w zakrystii po 5 zł.

6. W ostatnią niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Zapoznałem Przedstawicieli wiosek należących do naszej Parafii z pracami gospodarczymi przeprowadzonymi w ostatnich miesiącach przy naszym kościele i cmentarzu. Koszt tych prac to suma – 30 000 zł. Pieniądze te pochodziły z ofiar zbieranych od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków i przy okazji wizyty kolędowej oraz z ofiar składanych w niedzielę i święta na tacę jak również z opłat z Telefonii Komórkowej, za maszt stojący na cmentarzu. Parafia wszystkie należności reguluje na bieżąco i nie ma długów. Radni zadecydowali, że ofiary zbierane od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków w najbliższych tygodniach i przy okazji wizyty kolędowej będą przeznaczone na dokończenie chodnika z kostki brukowej na cmentarzu i jeśli ofiar będzie więcej na malowanie blachy na kościele. Zwracam się w imieniu Radnych Parafialnych do Naszych Parafian z serdeczną prośbą o życzliwą pomoc finansową na tę ważną i bardzo potrzebną inwestycje. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek, ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych hojną ofiarę na chodnik na cmentarzu, podobnie przy okazji wizyty kolędowe na ręce Księdza Proboszcza poszczególne Rodziny i Starsze i Młodsze z naszej Parafii będą mogły złożyć swoje ofiary na ten szlachetny cel.

7. W zakrystii można nabyć świece Caritasu –  „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”  po 5 zł i Kalendarze Maryjne też po 5 zł.

8. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin ze Złojca II.  W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin ze Złojca II.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas, by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoją wiedzę religijną.