Ogłoszenia  23.08.2015 – XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest okazją do Modlitwy Dziękczynnej za tegoroczne żniwa w naszej Gminie Nielisz.  Uroczysta Msza Święta Dożynkowa rozpocznie się w Średniem Dużem koło Nowej Remizy Strażackiej  o godz. 13.

2. Jutro – 24.08 Odpust ku czci św. Bartłomieja w Sitańcu o godz. 12.

3. W środę – 26.08 będziemy obchodzili Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 i 11. Odpust w Czołkach.

4. W najbliższą niedziele – 30.08 Rolnicy z naszej Parafii będą dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Msza Święta Dożynkowa rozpocznie się o godz. 11. Zapraszam Delegacje z poszczególnych sołectw z wieńcami i chlebami dożynkowymi.

5. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Dla naszych Rolników jest to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo w pracy i dobrą pogodę.

6. Rozpoczyna się ostatni tydzień wakacji. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

7. Zapowiedzi przedślubne – pierwsze:

Paweł Kitka  – kawaler z Niedzielisk Parafia Wielącza z Joanną Daniłowicz  – panną z Wólki Złojeckiej.

Marcin Polski – kawaler z Wólki Czernieckiej Parafia Czernięcin Archidiecezja Lubelska z Katarzyną Czata – panną ze Złojca.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

9.  Za sprzątanie naszego kościoła i kwiaty serdecznie dziękuje Rodzinom ze Złojca I, a  w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca I.