Ogłoszenia  9.08.2015 – XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj na cmentarzu w Nieliszu będzie Msza Święta za Zmarłych o godz. 12.

2. W najbliższy piątek – 14.08. w liturgii będziemy wspominali św. Maksymiliana Kolbego i modlili się za pomordowanych w obozach w więzieniach i w łagrach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8. W Kaplicy w Wysokim odpust ku czci  Św. Maksymiliana o godz. 17.

3. W najbliższą sobotę – 15.08 będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Święto Matki Bożej Zielnej. Msze Święte będą o godz. 9 i 11 połączone z ceremonią poświęcenia pierwocin tegorocznych zbiorów a na naszym cmentarzu będziemy się modlili o Nagrodę Nieba dla Zmarłych tam spoczywających. Procesja Różańcowa wyruszy na cmentarz po pierwszej Mszy Świętej. Zapraszam na wspólną modlitwę Naszych Parafian i Gości. Odpust w Starym Zamościu, Suma o godz. 12.

4. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Dla naszych Rolników jest to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo w pracy i dobrą pogodę.

5. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

6. Zapowiedzi  przedślubne: drugie:

Kamil Kawala – kawaler ze Złojca z Katarzyną Maluga – panną z Ujazdowa, Parafia Staw Noakowski. Krzysztof Sulima – kawaler z Żulina, Archidiec. Lubelska z Eweliną Siemko – panną ze Złojca.

Pierwsza: Dawid Skurka – kawaler z Adamowa, Diecezja Siedlecka z Sylwią Kusy – panną ze Złojca.

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

8.  W Zamościu organizowana jest Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych do Krasnobrodu pod hasłem „Nie lękajcie się być Świętymi”. Wymarsz w sobotę  – 22.08 o godz. 7 sprzed Szpitala Jana Pawła II w Zamościu.

9. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnich tygodniach i kompozycje kwiatowe serdecznie dziękuję Rodzinom z Wólki Nieliskiej, a  w najbliższym tygodniu w piątek o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę pierwszą grupę  Rodziny ze Złojca cz. I.