Ogłoszenia  26.07.2015 – XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Krzysztofa i w pokornej modlitwie prosimy o Boże Błogosławieństwo i bezpieczeństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych będą poświęcane pojazdy, a do puszki będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

2. W sobotę  rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas trzeźwości Narodu Polskiego. Zachęcam do trzeźwości w naszych Katolickich Rodzinach.

3. Najbliższa sobota to I Sobota Miesiąca. Msza Święta do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.

4. Najbliższa niedziela – to I Niedziela Miesiąca. Po Mszach Świętych będą Adoracje Najświętszego Sakramentu. Po Sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych.

5. Trwają wakacje. Należy postarać się by ten czas właściwie wykorzystać na pracę, wypoczynek i pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zabraknie chęci by uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Świętej.

6. W najbliższą niedzielę – 2 sierpnia z Zamościa wyruszy do Częstochowy Piesza Pielgrzymka. Zapisy dokonywane są w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej. Zachęcam naszych Parafian zwłaszcza młodzież do udziału w tej Pielgrzymce. Z myślą o tych którzy fizycznie nie mogą pielgrzymować, a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymce utworzono specjalną Grupę Duchową. Osoby te fundują stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł dla osoby która pochodzi z biednej rodziny i uczestnicząc w pielgrzymce osoba ta modli się w intencji ofiarodawców.

7. Zapowiedz przedślubna pierwsza

Damian Klus – kawaler z Krzaka z Irminą Fronc – panną ze Złojca.

8. Firma brukarska z Zamościa przerwała z powodu braku środków układanie kostki brukowej na naszym cmentarzu. Dziękuję Wszystkim Ofiarodawcom, dziękuję Panom Radnym – Dariuszowi Jakubczakowi ze Złojca i Bogusławowi Dworzyckiemu z Krzaka za wszelką pomoc. Firmie brukarskiej zapłaciłem 7 000 zł.

9. Trwają zbiory tytoniu i  żniwa, zachęcam do modlitwy o dobrą pogodę i Błogosławieństwo Boże w pracy dla Rolników.

10. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

11. Za sprzątanie naszego kościoła i kwiaty serdecznie dziękuję Rodzinom z Wólki Nieliskiej, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny z Wólki  Nieliskiej.