Ogłoszenia  3.05.2015 –  V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do Matki Bożej. Po Sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych

2. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski w Kalinówce.

3. W najbliższy poniedziałek – 4.05 wędrujące po naszej Diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona Matki Bożej będą w Sitańcu. Uroczyste powitanie o godz. 16.30, zachęcam młodzież z naszej parafii by wybrała się jutro do Sitańca.

4. Najbliższy piątek – 8.05 to Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18, odpust w Wielączy.

5. W najbliższą niedzielę - 10.05 ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego, a przed kościołem do puszki będą zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

6. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

7. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. W najbliższa niedzielę 10.05 Poświęcenie Pól w Zarudziu. Początek Procesji Błagalnej przy figurze Państwa Jakubczaków o godz. 16, później Msza Święta przy Kapliczce koło boiska sportowego.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika  „Niedziela”.

9. Zapowiedzi  przedślubne:

Druga: Kamil Powroźnik – kawaler z Lublina z Agnieszką Łapa – panną z Wólki Nieliskiej.

Pierwsza: Mirosław Piłat – kawaler z Zarudzia z Pauliną Sagan – panną z Szopinka Parafia Miłosierdzia Bożego w Zamościu.

10. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu, a także za świeże kwiaty serdecznie dziękuje Rodzinom z Krzaka, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny z Krzaka.