Ogłoszenia  19.04.2015 –  III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj po sumie będzie spotkanie dla Rodziców dzieci z kl. III  przed I Komunią Świętą.

2. Dzisiaj rozpoczyna się IV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

3. W czwartek 23.04 w liturgii będziemy wspominali św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. Msza Święta w naszym kościele rozpocznie się o godz. 9. Suma Odpustowa w Nieliszu rozpocznie się  o godz. 12.

4. Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji organizuje Dzień Otwarty i zaprasza do Lublina na ul. Orzechowskiego 10, młodzież męską ze szkół średnich i wyższych w najbliższą sobotę 24.04 od godz. 9.

5. W następną niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

6. W następną niedzielę po sumie będzie spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam Radnych z poszczególnych wiosek naszej Parafii.

7. Diecezjalny Komitet Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku zwraca się z prośbą do rodzin także w naszej parafii o okazanie gościnności i przyjęcie do swoich domów, na czas pobytu w naszej diecezji młodzieży z sąsiednich krajów w dniach  20 – 25.07.2016r. Zainteresowane rodziny zapraszam do zakrystii po szczegółowe informacje do końca kwietnia.

8. Zachęcam do nabycia ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

9. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuję Rodzinom z  Krzaka. A w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Krzaka.

10. Dyrekcja i uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Agaty Mróz w Średniem Dużem pragną poinformować, że szkoła ta przystąpiła do akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Celem tego przedsięwzięcia jest cykliczna zbiórka środków finansowych na rzecz nowo powstałego Sanatorium, Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed naszym kościołem Młodzież Gimnazjalna ze Średniego będzie zbierała ofiary na ten szlachetny cel.