Ogłoszenia  21.12.2014 – Czwarta Niedziela Adwentu

1. Do Osób Starszych i Chorych, które chciałyby się wyspowiadać w swoich domach pojadę jutro w poniedziałek – 22.XII. Proszę takie Osoby zgłaszać w zakrystii.

2. Zainteresowanych chrztami dzieci w okresie Świąt, Rodziców i Chrzestnych zapraszam na plebanię jutro 22.XII na godz. 18.

3. Chciałbym podtrzymać zwyczaj Wigilijnej Modlitwy za Zmarłych w minionym roku 2014. Zapraszam do naszego kościoła Osoby Najbliższe Tych Zmarłych w najbliższą środę - 24.XII na specjalną Mszę Świętą, która rozpocznie się o godz. 9.

4. Najbliższa środa 24.XII – to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stołach wigilijnych spotkają się Rodziny. Należy wtedy przeczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomodlić się za Żywych i Zmarłych Członków Rodziny, zaśpiewać kolędę. Zwyczaj łamania się Poświęconym Opłatkiem jest okazją, by osoby skłócone i obrażone pojednały się ze sobą. Zawsze jako pierwszy wyciąga rękę z opłatkiem ten, który uważa się za mądrzejszego.

5. W najbliższą środę o północy rozpocznie się w naszym kościele Uroczysta Pasterka sprawowana w intencji Wszystkich Parafian i Gości. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na Kościelny Fundusz Obrony Życia.

6. W dni świąteczne – w czwartek 25.XII i w piątek 26.XII - Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 i 11. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

7. Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Złojca pokażą w naszym kościele Jasełka w najbliższy piątek 26.XII o godz. 9. Zapraszam wszystkie dzieci.

8. W najbliższą sobotę  27.XII w liturgii będziemy wspominali św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Poświęcenie i rozdawanie wina będzie na Mszy Świętej o godz. 9.

9. Najbliższa niedziela 28.XII to Dzień Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlili za wszystkie nasze Rodziny.

10. Rozpoczęcie Wizyty Duszpasterskiej – Kolędowej w poniedziałek 29.XII. Odwiedzę wtedy Mieszkańców Zarudzia – Starej Wsi. Rozpoczęcie od strony Białobrzeg.

Wtorek 30.XII Kol. Zarudzie od Państwa Piotrusiów do Państwa Czuszów. W środę 31.XII  przerwa. Proszę o przyjazd samochodem na plebanię na godz. 9.15.

11. Za sprzątanie naszego kościoła  serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin z Kol. Zarudzie. W najbliższym tygodniu we wtorek, a później w sobotę  o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne grupy Rodzin z Kol. Zarudzie. Mieszkańcy Zarudzia ufundowali nowy dywan który będzie leżał przed ołtarzem głównym. Bóg zapłać za ten świąteczny prezent.

12. Zachęcam do nabycia i przeczytania tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.