Ogłoszenia  15.06.2014 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. Wielkanocnej.

2. Najbliższy czwartek 19.06 – to Uroczystość Bożego Ciała. Po pierwszej Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 9 wyruszy Uroczysta Procesja do 4 Ołtarzy, a po powrocie do kościoła będzie druga Msza Święta o godz. 11. Trasa Procesji będzie tradycyjna. Mieszkańców Złojca bardzo proszę o przygotowanie 4 Ołtarzy. Na tę Procesję serdecznie zapraszam cały Orszak Procesyjny: Panie w ludowych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty z kl. III, chłopców niosących Różaniec, ministrantów, o obsługę Procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

3.  Dzieci z kl. III – będą obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 9, spowiedź dla tych dzieci będzie w najbliższą środę 18.06 o godz. 18. Zapraszam dzieci wraz z Rodzicami by po spowiedzi posprzątać kościół na tę Rocznicę.

4. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj odbędzie się Poświęcenie Pól w Złojcu I  początek o godz. 16. Proszę przyjechać po księdza na plebanie przed godz. 16.  Za tydzień 22.06 odbędzie się Poświęcenie Pól w Złojcu II. Początek przy Figurze koło Pani Pańczykowej  o godz. 16.

5. W najbliższą sobotę 21.06 w Sitańcu odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Zachęcam młodzież z naszej parafii by pojechała do Sitańca na godz. 19.

6. Zapowiedzi przedślubne – drugie:

1.Tomasz Trepiet – kawaler z Ruskich Piask, Parafia Stary Zamość  z  Justyną – Anną Dworzycką  – panną z Krzaka.

2.Krzysztof Czuba – kawaler z Modryńca Parafia Mircze  z Katarzyną Tchórz  – panną ze Złojca. Kto zna jakieś przeszkody, powinien o nich powiadomić ks. Proboszcza.

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

8. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuje Rodzinom ze Złojca I, a w najbliższą sobotę o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze  Złojca I.