Ogłoszenia  25.05.2014 – VI Niedziela Wielkanocy

Ojciec Święty Franciszek przebywa w Ziemi Świętej

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową Nawiedzenia Matki Bożej.  Suma Odpustowa rozpocznie się o godz. 12.

2. Dzisiaj odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego.

3. Jutro – 26.05 będzie obchodzony Dzień Matki – pamiętajmy o naszych Mamach które są jeszcze z nami, pamiętajmy także o naszych Mamach które odeszły już do Wieczności.

4. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone z Mszą Świętą na godz. 18.

5. W najbliższą sobotę – 31.05 w Krasnobrodzie odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorych, zachęcam Chorych z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu modlitewnym.

6. Najbliższa niedziela – to I Niedziela Miesiąca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach Świętych będziemy śpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ofiary położone na tacę w najbliższą niedzielę będą przeznaczone na budownictwo sakralne. Na Sumę zapraszam ożywione Kółka Różańcowe z poszczególnych wiosek, będzie modlitwa i zmiana Tajemnic.

7. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. W najbliższą niedzielę  – 1.06 odbędzie się Poświęcenie Pól w Zarudziu – początek Procesji o godz. 16 przy Krzyżu na Starej Wsi, a Msza Święta będzie sprawowana przy Kapliczce koło remizy strażackiej w Kol. Zarudzie i zakończenie procesji. Proszę przyjechać po księdza na plebanię przed godz. 16.  Następne Poświęcenie Pól będzie za dwa tygodnie – 8.06. w Złojcu – część pierwsza.

8. Pan Kazimierz Szałata informuje, że w najbliższą niedzielę 1.06 Telewizja Polonia przeprowadzi transmisję Mszy Świętej z Kościoła w Parafii Zielonka k/Warszawy z racji Festiwalu Misyjnego, początek o godz. 13.

9. Zapowiedzi przedślubne – pierwsze: 1.Adrian  Sławomir Tymoszuk kawaler z Parafii Reszel – Diecezja Warmińska z Alicją Opszyńską panną z Zarudzia. 2. Piotr Kapłon kawaler z Krzaka z Sylwią Bęczkowską panną z Konopnicy – Archidiecezja Lubelska.

10. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

11. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuje Rodzinom z Wólki Nieliskiej, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę pierwszą grupę Rodzin ze Złojca cz. I.