Ogłoszenia  18.05.2014 – V Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię Loretańską do NMP, a później odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

2. W najbliższą niedzielę 25.05 będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej w Tajemnicy Nawiedzenia Św. Elżbiety. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 12. Zapraszam orszak procesyjny w strojach ludowych, zapraszam Strażaków do obsługi procesji, dzieci z kl. III. do sypania kwiatów i niesienia Różańca, ministrantów i wszystkich Czcicieli Matki Bożej.

3. Zgodnie z polską tradycją w maju i w czerwcu modlimy się o Błogosławieństwo Boże w pracach polowych i szczęśliwe zbiory, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj będzie Poświęcenie Pól w Wólce Złojeckiej, procesja rozpocznie się o godz. 16 od strony Złojca, a na zakończenie Msza Święta przy kapliczce koło Państwa Kiszczaków i zakończenie Procesji błagalnej. Następne Poświęcenie Pól będzie za 2 tygodnie 1.06 w Zarudziu. Początek Procesji Błagalnej będzie na Starej Wsi o godz. 16, a Msza Święta przy kapliczce koło Remizy Strażackiej w Kol. Zarudzie i zakończenie Procesji Błagalnej.

4. Dzieci, Młodzież i Starszych zapraszam na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18.

5. Zapowiedz przedślubna druga Zbigniew Tchórz – kawaler z Moniką Antoszek – panną obydwoje ze Złojca.

6. Zachęcam do nabycia ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

7. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuje Rodzinom z Wólki Nieliskiej. A w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Wólki nieliskiej.