Ogłoszenia  4.05.2014 – III Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj przeżywamy Pierwszą Niedzielę Miesiąca, po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do NMP i będziemy dziękowali za Kanonizacje Jana Pawła II. Po sumie będzie zebranie  Kółek Różańcowych z poszczególnych wiosek naszej parafii  i zmiana Tajemnic.

2. Dzisiaj rozpoczyna się V Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

3. W najbliższą środę (7.05) w Radecznicy rozpoczną się Uroczystości Jubileuszowe ku czci Św. Antoniego. W Nieliszu organizowana jest Pielgrzymka Piesza do Radecznicy, najpierw Msza Święta w kościele w Nieliszu w środę o godz. 6.30, a później wymarsz w kierunku Radecznicy. Zachęcam naszych Parafian do udziału w tej Pielgrzymce. W czwartek (8.05) odbędą się Główne Uroczystości  o godz.12. Uroczystej Mszy Świętej Jubileuszowej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce Ks. Abp Celestyno Migliore. Program szczegółowy jest zamieszczony w gablocie przed kościołem na specjalnym plakacie. Ojcowie Bernardyni serdecznie zapraszają.

4. W najbliższy czwartek (8.06) będziemy przeżywali Uroczystość Św. Stanisława Głównego Patrona Polski. Msza Święta w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 18. Odpust w Wielączy, suma o godz. 12.

5. W następną niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

6. Zgodnie z polską tradycją w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i o Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj odbędzie się Poświęcenie Pól w Wólce Nieliskiej – początek o godz. 16, trasa procesji będzie tradycyjna. Proszę przygotować stacje przy krzyżach i figurach przydrożnych. Za tydzień – 11.05 będzie Poświęcenie Pól w Krzaku o godz. 16.

7. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a niedziele i święta po sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

8. Zachęcam do nabycia ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

9. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuję Rodzinom z Wólki Nieliskiej. A w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Wólki Nieliskiej.