Ogłoszenia  27.04.2014 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj w Rzymie Ojciec Święty Franciszek – ogłosi Świętymi: Papieża Polaka Jana Pawła II i Papieża Jana XXIII. Pamiątką tej Uroczystości w naszej świątyni parafialnej będą nowe obrazy: Św. Jana Pawła II,  Św. Faustyny, Św. Maksymiliana i Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Bóg zapłać Rodzinie naszego Pana Organisty Pana Krzysztofa Mroza  za ten Dar dla naszej parafii.

2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej wyruszy na cmentarz procesja błagalna o Miłosierdzie Boże dla Zmarłych tam spoczywających. Na grobach naszych zmarłych zapalimy świece „wigilijne i wielkanocne”,  które wcześniej były palone w naszych domach. Przed kościołem do puszki są zbierane ofiary na potrzeby Caritas.

3. Jutro w poniedziałek 28.04  w macierzystej parafii w Nieliszu będzie przeżywana Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Wojciecha. Suma rozpocznie się o godz. 12.

4. Najbliższa sobota 3.05 – to Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Z okazji 221 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja będziemy się modlili w intencji Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 9 i 11. Odpust w Kalinówce.

5.  Najbliższy piątek – to I Piątek Miesiąca.  Spowiedź od godz. 17.30, a Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18. Zachęcam dzieci i starszych do praktykowania I Piątków miesiąca.

6. Najbliższa sobota – to I Sobota Miesiąca. Msza Święta do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18. Zapraszam Czcicieli Matki Bożej.

7. Najbliższa niedziela – to I Niedziela Miesiąca. Po sumie będzie spotkanie „ożywionych” Kółek Różańcowych ze wszystkich wiosek naszej parafii.Te Kółka Różańcowe będą „Żywą Pamiątką”  po Kanonizacji Św. Jana Pawła II.

8. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie.  Zachęcam do śpiewania „ Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

9. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. W najbliższą niedzielę 4.05 odbędzie się Poświęcenie Pól w Wólce Nieliskiej – początek o godz. 16, trasa procesji będzie tradycyjna, proszę przygotować stacje przy krzyżach i figurach przydrożnych. Proszę przyjechać po księdza na plebanię przed godz. 16. Za tydzień 11.05 będzie Poświęcenie Pól w Krzaku.

10. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”  z dodatkiem w postaci medalika św. Jana Pawła II.

11. Zmarł nagle + Ks. Franciszek Buhajczuk  Proboszcz Parafii w Nieliszu w latach 1990 – 2009. Przeżył lat 59. Pogrzeb odbędzie się w Nieliszu w najbliższy wtorek ( 29.04) o godz. 12. Zmarł także + Marian Molas z Warszawy lat 83, szczegóły pogrzebu będzie znał Pan Kazimierz Szałata z Warszawy.

12. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuje Rodzinom z Wólki Nieliskiej,  a w najbliższym tygodniu w piątek o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny  z Wólki Nieliskiej.