Ogłoszenia  13.04.2014 – Niedziela Palmowa

1. Najbliższy czwartek to – Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta z udziałem Księży z całej diecezji pod przewodnictwem naszych Księży Biskupów połączona z ceremonią Poświęcenia Olejów rozpocznie się w Katedrze Zamojskiej o godz. 10. W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 17, Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy.

2. Najbliższy piątek – to Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu, dzień żałoby w kościele, wszystkich obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 8. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 17, a później będzie Liturgia Wielkiego Piątku, ofiary składane przy okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego rozpocznie się Adoracja.

3. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się o godz. 8. Poświęcanie pokarmów w kościele w Złojcu o godz.: 8, 9 i 12. Poświęcanie pokarmów w Krzaku o godz. 10,  w  Wólce Nieliskiej o godz. 10.15, w Kol. Zarudzie o godz.  10.30 w Zarudziu o godz. 10.45, w  Wólce  Złojeckiej – Polesie  o godz. 11, w Wólce Złojeckiej k/P. Kiszczaka o godz. 11.15  i  w  Wólce  Złojeckiej – przy nowej  Figurze o godz. 11.30. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – należy przyjść do kościoła ze świecami, po Liturgii rozpocznie się Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Zapraszam do adoracji Pana Jezusa i w Ciemnicy i w Grobie dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, Legion Maryi, Kółka  Różańcowe i  poszczególne  Rodziny ze wszystkich wiosek. Serdecznie zapraszam do tradycyjnej Adoracji Pana Jezusa w Grobie – Straże Pożarne z naszej Parafii.

4. W Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja rozpocznie się godz. 6 a następne Msze Święte o godz. 9 i 11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 9 i 11.

5. Bardzo proszę by po zimie oczyścić i odnowić krzyże i figury przydrożne.

6. Zainteresowanych chrztami dzieci w okresie świątecznym rodziców i chrzestnych zapraszam do Kancelarii Parafialnej w najbliższą środę – 16.04  na godz. 18.

7. Osoby Starsze i Chore, które chciałyby pojednać się z Panem Bogiem w domach,  proszę zgłaszać w zakrystii, odwiedzę te Osoby w środę od godz. 9.

8. Caritas przygotowała „świece paschalne na stoły wielkanocne”  jako pomoc dla biednych jeszcze można nabyć te świece w naszej zakrystii po 5 zł.

9. Zachęcam do nabycia Tygodnika „Niedziela”.

10. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Krzaka. Kolejne grupy Rodzin z Krzaka i później z Wólki Nieliskiej bardzo proszę o posprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu dwukrotnie; przed Wielkim Czwartkiem i przed Wielką Niedzielą.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Wólka Złojecka – 90 zł, ofiary bezimienne – po 20 zł. Wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty – serdeczne Bóg zapłać.