Ogłoszenia  2.03.2014 – VIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Po Mszach świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu  przygotowująca nas do owocnego przeżycia Kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość  Narodu pod hasłem: „Kochająca Matka zawsze trzeźwa”. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

2. Najbliższa środa 5.03 – to Środa Popielcowa rozpoczynająca 40 dniowy Wielki Post. Wszystkich obowiązuje w tym dniu post ścisły czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i spożywanie innych pokarmów w ograniczonych ilościach. Msze Święte połączone z ceremonią posypywanie głów popiołem będą w naszym kościele o godz. 9 i 11. Zachęcam dzieci, młodzież i starszych do dobrowolnych wyrzeczeń wielkopostnych – do powstrzymania się od palenia papierosów, do powstrzymania się od picia napojów alkoholowych, od jedzenia słodyczy, od oglądania programów rozrywkowych, od gier komputerowych i innych przyjemności.

3. Najbliższy piątek – to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16, a msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30 – po Drodze Krzyżowej.

4. Parafianie z Jeżowa chcą pomodlić się w intencji + Ks. Kanonika Tadeusza Głąba, swojego dawnego Proboszcza i przyjadą do naszego kościoła w najbliższą sobotę 8.03  na godz. 11. Będzie sprawowana Msza Święta i modlitwa na cmentarzu. Zapraszam Rodzinę i Przyjaciół.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszam  dzieci, młodzież i starszych na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16 i na Gorzkie Żale w niedziele po sumie.

6. Za sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuję Rodzinom z Krzaka, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Krzaka.

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.