W każdą niedzielę Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00.

Ogłoszenia  22.XII.2013 – IV Niedziela Adwentu

1. Do Osób Starszych i Chorych, które chciałyby się wyspowiadać w swoich domach pojadę jutro w poniedziałek – 23.XII. Proszę takie Osoby zgłaszać w zakrystii.

2. Zainteresowanych chrztami dzieci w okresie Świąt, Rodziców i Chrzestnych zapraszam na plebanię jutro 23.XII na godz. 18.

3. Chciałbym podtrzymać  zwyczaj Wigilijnej Modlitwy za Zmarłych w minionym roku 2013. Zapraszam do naszego kościoła Osoby Najbliższe Tych Zmarłych w najbliższy wtorek- 24.XII na specjalna Mszę Świętą, która rozpocznie się o godz. 9.

4. Najbliższy wtorek 24.XII – to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stołach wigilijnych spotkają się Rodziny. Należy wtedy przeczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomodlić się za Żywych i Zmarłych Członków Rodziny, zaśpiewać kolędę. Zwyczaj łamania się Poświęconym Opłatkiem jest okazją, by osoby skłócone i obrażone pojednały się ze sobą. Zawsze jako pierwszy wyciąga rękę z opłatkiem ten, który uważa się za mądrzejszego.

5. W najbliższy wtorek o północy rozpocznie się w naszym kościele Uroczysta Pasterka sprawowana w intencji Wszystkich Parafian i Gości. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na Kościelny Fundusz Obrony Życia.

6. W dni świąteczne – w środę 25.XII i w czwartek 26.XII- Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 i 11 Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

7. Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Złojca pokażą w naszym kościele Jasełka w najbliższy czwartek 26.XII o godz. 9. Zapraszam wszystkie dzieci.

8. W najbliższy piątek – 27.XII w liturgii będziemy wspominali św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Poświęcenie i rozdawanie wina będzie na Mszy Świętej o godz. 9.

9. Rozpoczęcie Wizyty Duszpastersko – Kolędowej w najbliższą sobotę 28.XII. Odwiedzę wtedy Mieszkańców Zarudzia – Starej Wsi. Rozpoczęcie od strony Białobrzeg. Proszę o przyjazd samochodem na plebanię na godz. 9.15.

10. Wszystkie Świece Wigilijne i Kalendarze Maryjne już zostały nabyte.

11. Za sprzątanie naszego kościoła  serdecznie dziękuje kolejnej grupie Rodzin z Wólki Złojeckiej.  W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Wólki Złojeckiej.

12. Zachęcam do nabycia i przeczytania tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.