W każdą niedzielę Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00.

Ogłoszenia  8.XII.2013 – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy połączoną z niedzielą - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

2. Dzisiaj ofiary  wrzucone do puszki przed kościołem są przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

3. W najbliższą środę  - 11.XII rozpoczną się w naszym kościele dwudniowe Rekolekcje Adwentowe. Msze Święte z Naukami Rekolekcyjnymi  w środę o godz.   11 – dla Starszych o godz. 15.30 – dla Dzieci,  a o godz. – 17 – dla Pracujących i Młodzieży. W czwartek  12.XII o godz. 11– dla Starszych, o godz. 15.30 – dla Dzieci i  o 17 – dla Pracujących i Młodzieży. Spowiedź Adwentowa będzie w czwartek  – 12 .XII – przed każdą Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie do udziału w tych Rekolekcjach Dzieci, Młodzież i Starszych.

4. Nasza Parafia otrzymała do rozprowadzenia 150 świec z Caritasu ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece te można nabywać w zakrystii po 5 zł .

5. W ostatnią niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Zapoznałem Przedstawicieli wiosek należących do naszej Parafii z pracami gospodarczymi przeprowadzonymi w ostatnich miesiącach przy naszym kościele. Koszt tych prac to suma – 35 000 zł. Pieniądze te pochodziły z ofiar zbieranych od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków, przy okazji wizyty kolędowej, z ofiar zbieranych przez naszych Radnych, z ofiar składanych w niedzielę i święta na tacę oraz z opłat z Telefonii Komórkowej za maszt stojący na cmentarzu. Parafia wszystkie należności reguluje na bieżąco i nie ma długów. Radni zadecydowali że ofiary zbierane od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków w najbliższych tygodniach i przy okazji wizyty kolędowej będą przeznaczone na montaż centralnego ogrzewania w naszym kościele. Zwracam się w imieniu Radnych Parafialnych do Naszych Parafian z serdeczna prośbą o życzliwą pomoc finansową na tę ważną i bardzo potrzebną inwestycję. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych konkretną ofiarę na centralne ogrzewanie w naszym  kościele,  podobnie przy okazji wizyty kolędowej na ręce Księdza Proboszcza poszczególne Rodziny i Starsze i Młodsze z naszej Parafii będą mogły złożyć swoje ofiary na ten bardzo ważny cel.

6. Za sprzątanie naszego kościoła  serdecznie dziękuje kolejnej grupie Rodzin z Wólki Złojeckiej.  W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Wólki Złojeckiej.

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.

8. Zapowiedz przedślubna – pierwsza: Kamil Szostak – kawaler z Wólki Złojeckiej z Agatą Kuczyńska – panną z Sitańca.

9. Można nabyć Świeczkę Wigilijną i Kalendarz Maryjny w zakrystii po 5 zł.