W każdą niedzielę Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00.

Ogłoszenia  23.XII.2012 – IV Niedziela Adwentu

1. Chciałbym podtrzymać  zwyczaj Wigilijnej Modlitwy za Zmarłych w minionym roku 2012. Zapraszam do naszego kościoła Osoby Najbliższe Tych Zmarłych w najbliższy poniedziałek - 24.XII na specjalna Mszę Świętą, która rozpocznie się o godz. 9.00.

2. Najbliższy poniedziałek 24.XII – to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stołach wigilijnych spotkają się Rodziny. Należy wtedy przeczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomodlić się za Żywych i Zmarłych Członków Rodziny, zaśpiewać kolędę. Zwyczaj łamania się Poświęconym Opłatkiem jest okazją, by osoby skłócone i obrażone pojednały się ze sobą. Zawsze jako pierwszy wyciąga rękę z opłatkiem ten, który uważa się za mądrzejszego.

3. W najbliższy poniedziałek o północy rozpocznie się w naszym kościele Uroczysta Pasterka sprawowana w intencji Wszystkich Parafian i Gości. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na Kościelny Fundusz Obrony Życia.

4. W dni świąteczne – we wtorek 25.XII i w środę 26.XII - Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.  9.00 i 11.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

5. Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Złojca pokażą w naszym kościele Jasełka w najbliższą środę 26.XII o godz. 9.00. Zapraszam wszystkie dzieci.

6. W najbliższy czwartek 27.XII w liturgii będziemy wspominali św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Poświęcenie i rozdawanie wina będzie na Mszy Świętej o godz. 9.00.

7. Rozpoczęcie Wizyty Duszpasterskiej – Kolędowej w najbliższą sobotę 29.XII. Odwiedzę wtedy Mieszkańców Zarudzia – Starej Wsi. Rozpoczęcie od strony Białobrzegi. Proszę o przyjazd samochodem na plebanię na godz.  9.15.

8. Nasza parafia otrzymała do rozprowadzenia 150 świec Caritasu ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece te można nabywać w zakrystii po 5 zł.

9. Za sprzątanie naszego kościoła  serdecznie dziękuje kolejnej grupie Rodzin z Krzaka.  W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Krzaka.

10. Zachęcam do nabycia i przeczytania tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.