W każdą niedzielę Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00.

Ogłoszenia  2.VI.2013 – IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa. Ofiary położone na tacę przeznaczone są na zainstalowanie alarmu w kościele i na plebanii. Profesjonalna Firma Szybkiej Interwencji z Zamościa w najbliższym tygodniu ma rozpocząć instalację specjalnej sieci i w kościele i na plebanii. Obliczono koszty w wysokości 3 000 zł. W ostatnim tygodniu ofiarowano na ten cel 1880 zł.( 980 zł + 660 zł + 120 zł + 120 zł ).

2. Dzisiaj w Warszawie  przed Centrum Opatrzności Bożej odbędzie się Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Opatrzności Bożej za Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, oraz dar życia i posługi Prymasa Stefana Wyszyńskiego.  Przed kościołami całej Polski odbywa się dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

3. Jutro (3.06) w Nieliszu odbędzie się otwarcie Kompleksu Boisk Orlik połączone z obchodami III Gminnego Dnia Dziecka. Najpierw będzie Msza Święta o godz. 8.30 później poświęcenie obiektu i program artystyczny. Zapraszają: wójt Gminy, Dyrektor Ośrodka Kultury i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieliszu.

4. Najbliższy czwartek 6.06 – to Oktawa  Bożego Ciała.  Msza Święta ku czci Najświętszego Sakramentu  rozpocznie się o godz. 18.00 później  wyruszy Uroczysta Procesja do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Po Procesji będzie poświęcenie wianeczków i Błogosławieństwo małych dzieci. Bardzo proszę o przygotowanie do Procesji Czterech Kapliczek wokół naszego kościoła. Na Tę Procesję serdecznie zapraszam cały Orszak Procesyjny: Panie z Zespołów Ludowych w specjalnych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty z Kl. II i III, chłopców niosących Różaniec, ministrantów. O obsługę Procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

5. Najbliższy piątek – to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, a Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18. Zapraszam dzieci po I Komunii Świętej.

6. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj odbędzie się Poświęcenie Pól w Krzaku początek o godz. 16, trasa procesji będzie tradycyjna, a Msza Święta będzie sprawowana koło Remizy strażackiej. Proszę przyjechać po księdza na plebanię przed godz. 16.  Następne Poświęcenie Pól będzie w najbliższą niedzielę (9 .06) w Złojcu I. Początek Procesji o godz. 16.

7. Po bardzo udanej Uroczystości  Odpustowej  i  Bożym  Ciele  serdecznie dziękuję za pomoc:  Księdzu Kanonikowi, Pani Katechetce,  Panu Organiście,  Panu Kościelnemu  i  Druhom Strażakom, Rodzinom które przygotowały cztery ołtarze   – Bóg zapłać.

8. Zapowiedź przedślubna – druga: Paweł Czarnecki z Parafii Terebiń  – z Karoliną Jeziorkowską z Wólki Nieliskiej   obydwoje  stanu wolnego.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

10. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuje Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca.